KIRLARDAN KENTLERE HİZMET YÜRÜYÜŞÜ HAREKETİ BAŞLADI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kiraz ilçesinde yaşayanların %80’i köylerde yaşarken, köylerin kentlerdeki yönetimde daha etkin olması için bir hareket başladı. Vatan Partisi önderliğinde başlatılan “Kırlardan Kentlere Hizmet Yürüyüşü Hareketi” kapsamında Vatan Partisi Kiraz Belediye Başkan adayı Dr. Mehmet Akif Cerit ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Serhan Bolluk, köylülerin sesini duyurmak için yola çıktı.

2014 yılında yürürlüğe giren 6360 sayılı yasa ile şehir rantının artması ve köylerin geri planda kalmasıyla ilgili endişeler artarken, Kirazlılar çözüm için harekete geçti. Hareketin lideri Doğu Perinçek, köylerin sömürülmesine son vermek ve köylülerin haklarını korumak için mücadele ediyor.

 

Hareket kapsamında köy derneklerinin kurulması ve köylülerin hukuksal sorunlarına çözüm bulunması hedefleniyor. Köylülerin hakları korunacak, tarımsal sanayileşme desteklenecek ve gençlik faaliyetleri teşvik edilecek.

Köylülerin sesini duyurmak için başlatılan bu hareket, köylerin kentlerde daha etkin bir rol oynaması ve köylülerin yaşam standartlarının yükseltilmesi için önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Vatan Partisi Kiraz Belediye Başkan adayı Dr. Mehmet Akif Cerit büyükşehirlere ve ilçelerine kırlardan kentlere hizmet yürüyüşü ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

 

“Kirazlıların nüfusunun %80’i köylerde oturuyor. Sistem belediyeciliği içinde bu dağılım, köylülerimizin sömürülmesine ve geriye götürülmesine neden oluyor.

2014 yılında yürürlüğe giren 6360 sayılı bütün şehir yasası sonucu şehir rantı ve emparyalizm, köylerimizi ve kırlarımızı talan edip halkımızı sömürmekte; aynı zamanda ülke üretimini düşürmektedir.

Hareketimiz köylerimiz istek, öneri ve destekleriyle Vatan Partisi öncülüğünde başlamıştır. Hayırlı olsun. Gazamız mübarek olsun.

Liderimiz Doğu PERİNÇEK’tir. Büyükşehir belediye başkan adayımız Serhan BOLLUK ve ben Kiraz Belediye Başkan adayı Dr. Mehmet Akif CERİT; hareketimizin başındayız. Bütün söylem, öneri ve çözümleriniz Kiraz’ın dağlarından ve ovalarından, köylerinden ve meralarından alınmıştır.

KÖY DERNEKLERİYLE YÜRÜYÜŞ

Biz belediyeyi kazandığımızda köylülerin hukuksal sorunları ve kalkınma projeleri için köy derneklerinin kurulmasına öncülük edip kurulmasını sağlayacağız.

Köy dernekleriyle köylü tüzel kişiliği sağlanarak kır hareketi bütçelendirilecek, yürüyüşümüz başlayacaktır. Bu yürüyüş ülkemizi üretim devrimine götürecektir. Köy dernekleri olmazsa olmazımızdır.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİ VE HALCİ SOYGUNUNA SON

Büyükşehir halkının gerek yaş sebze ve meyve ihtiyacı gerekse kuru gıda ihtiyaçları köylülerimizce karşılanmaktadır. Bu amaçla köy dernekleri ve üretici kooperatifleri sonuna kadar desteklenecek; bunlara halde, gıda çarşılarında ve şehir pazarlarında yer tahsisi yapılacaktır. Buraları zabıtalarımız koruyup düzenleyecek, mallarımız belediye araçları ve organizasyonuyla taşınacaktır. Belediyelerimiz bünyesinde köy dernekleri ve her türlü kooperatifleri, daireleri, müdürlükleri ve daire başkanlıkları kurulacaktır.

İZSU SOYGUNUNA SON

Kiraz kırsalı gibi tüm İzmir kırsalında, kanalizasyon olmadığı halde sıvı atık parası alınmaktadır. Köylerde Büyükşehir Belediyesi, bir metre artezyen kazmadan bir metre kanalizasyon döşemeden su parası içinde çeşitli paralar almaktadır. 2014 yılından bugüne kadar 10 yıldır soyulmaktayız. Biz belediyeyi kazandığımızda, inek damlarından ve süt üretim işletmelerinden su parası almayacağız. Yasal zorunluluksa sembolik ücret alıp, yasayla mücadele edeceğiz.

Sağlık ocaklarından, okullardan ve ibadethanelerden su parası almayacağız.

Su yatırım, bakım ve onarım giderleri zamana yayılıp öyle alınacaktır. Olmayan kanalizasyona, bağlanma ve ruhsatlandırma ücreti almayacağız.

Köy orta malları, mera, yaylak, kışlak, otlak, harman ve panayır yerleri köylüye geri verilecektir. Bunlar köylünündür. Köylünün kalacaktır.

TARIMSAL SANAYİLEŞME

Tarımsal sanayileşme, üretim devriminin önemli bir ayağıdır. İlçemizde halkın hammadde olarak tarım ürünlerine yakınlığı tartışmasızdır. Sanayi ya hammadde kaynaklarına ya da pazara yakın yerlerde kurulur. İlçemizden her gün 800 ton süt ham olarak çevre illere, ta İstanbul’a kadar taşınmaktadır. Bu sütün peynir, yoğurt, ayran gibi süt ürünü olarak katma değerli hale gelmesi için sanayinin desteklenmesi gerekmektedir. Bu hem ülke ekonomimiz için bir katkı sağlayacak hem de istihdam alanları yaratacaktır.

Bu katma değer, ilçemiz Kiraz’a maliye kaydıyla gerçekleştirilecek olup; Kirazımızın iller bankası katkısını da arttırılacaktır. Yerel mandıralarımız, kooperatiflerimiz özendirilip desteklenecektir. Bu çerçevede Ödemiş Organize Sanayi Bölgesinin ilçemize yakınlığı nedeniyle desteklenmesi, ilçemizin ve ilimizin sözüdür.

Turşuluk, konservelik, kurutmalık, şurupluk her türlü sebze ve meyvelerin Kiraz’da değerlendirilip işlenmesi ve işletmelerimizin desteklenmesi olmazsa olmazımızdır.

Ceviz ve kestane işletmeleri kurulacak, İğdeli köyünde bulunan soğuk hava deposu acilen aktifleştirilecektir.

GENÇLİK GELECEĞİMİZDİR

Gençlik merkezleri oluşturulup, spor kulüplerimiz köy sahalarımızda aktifleştirilecek; yerel sporumuz güreş turnuvaları belediyemizce düzenlenecektir.

TOPLU TAŞIMA KAR AMAÇLI OLAMAZ

İlçelerimizin ve komşu ilçelerimizin hastanelerinin yeterli olmadığı durumlarda İzmir’e ciddi sayıda hasta sevki yapılmaktadır. Kontrol muayeneleri gibi zorunlu gidiş gelişler, resmi dairelerdeki işler için şahsi araçların kullanılması veya araç kiralama zorunluluğu bulunması, ilçe ve mevcut büyükşehir belediyemizin ayıbıdır. Bu sorun halledilecektir.

YAŞLILARIMIZI KADER KURBANI OLMAKTAN KURTARACAĞIZ.

İlçemiz genç nüfusunu hızla kaybettiğinden yaşlı bakımı vicdanları sızlatmaktadır. Bunun için huzurevi yapılacak ve en modern şekilde işletilecektir.

HALKIN İKTİDARI İÇİN BÜTÜN OYLAR VATAN PARTİSİNE!”

Haber Merkezi

KIRLARDAN KENTLERE HİZMET YÜRÜYÜŞÜ HAREKETİ BAŞLADI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 Yorum

 1. Avatar

  atorvastatin 40mg brand buy atorvastatin 40mg generic buy lipitor 10mg without prescription

  Cevapla
 2. Avatar

  ciprofloxacin 1000mg without prescription – augmentin 375mg price how to get augmentin without a prescription

  Cevapla
 3. Avatar

  order ciprofloxacin 1000mg pill – augmentin medication order augmentin 375mg for sale

  Cevapla
 4. Avatar

  flagyl 400mg sale – generic cleocin 150mg azithromycin us

  Cevapla
 5. Avatar

  order ciplox 500mg – trimox 250mg ca
  buy erythromycin 500mg online

  Cevapla
 6. Avatar

  valacyclovir 1000mg for sale – order generic vermox 100mg order zovirax for sale

  Cevapla
 7. Avatar

  ivermectin 6 mg tablet – how to buy aczone buy sumycin 250mg

  Cevapla
 8. Avatar

  buy generic metronidazole – buy generic oxytetracycline buy azithromycin 250mg generic

  Cevapla
 9. Avatar

  purchase ampicillin pills vibra-tabs online order amoxicillin cost

  Cevapla
 10. Avatar

  furosemide 40mg drug – purchase capoten online buy captopril 25 mg generic

  Cevapla
 11. Avatar

  buy clozaril online – brand glimepiride 1mg order pepcid 40mg without prescription

  Cevapla
 12. Avatar

  order quetiapine online – order trazodone 100mg generic eskalith over the counter

  Cevapla
 13. Avatar

  clomipramine sale – cheap anafranil 25mg buy sinequan 75mg generic

  Cevapla
 14. Avatar

  hydroxyzine price – hydroxyzine 10mg uk buy endep pill

  Cevapla
 15. Avatar

  buy amoxil sale – buy amoxicillin without a prescription ciprofloxacin uk

  Cevapla
 16. Avatar

  order augmentin 1000mg – ethambutol order buy cipro 1000mg generic

  Cevapla
 17. Avatar

  order cleocin without prescription – order vantin 100mg pills chloramphenicol order online

  Cevapla
 18. Avatar

  zithromax 250mg canada – order metronidazole for sale ciprofloxacin for sale

  Cevapla