KİRAZDA GELİŞTİRİLDİ TÜM YURDA YAYILIYOR

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 “DİJİTAL PANO TV” SİSTEMİNİ 300’E YAKIN OKUL KULLANIYOR

Kiraz Türk Telekom Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO) bilişim teknolojileri öğretmenlerinden İbrahim Kuru, tüm okullarda kullanılabilecek “Dijital Pano TV” sistemi geliştirerek ücretsiz olarak hizmete sundu.

Ücretsiz olarak tüm okulların faydalanabileceği sistemin pilot uygulaması Kiraz Türk Telekom YBO’da yapıldı. Sistemin yaygınlaşması ile birlikte 300’e yakın okulun koridorlarında Dijital Pano TV’nin kullanılmaya başladığı belirtildi.

Okul koridorlarına yerleştirilen LED ekranlar aracılığıyla günlük ders programı, sınav bilgileri nöbetçi öğretmen-öğrenci bilgileri, belirli gün ve haftalar duyuruları, hava durumu ve kayan yazı modülü ile anlık bilgi paylaşımı yapılabilirken Dijital Pano TV, http://www.dijitalpanotv.com” üzerindeki kullanıcı paneli ile yönetilebiliyor.

 

“300’E YAKIN OKULDA KULLANILMAYA BAŞLADI”

Konuyla ilgili Kiraz Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, “İlçemiz Bilişim Teknolojileri öğretmenlerimizden İbrahim Kuru, okullarımızdaki önemli bir eksikliğin farkına vararak tüm okulların da kullanabileceği Dijital Pano TV sistemini geliştirerek ücretsiz olarak tüm okulların kullanımına sunmuştur.
Dijital Pano TV ile okul bina girişlerinde, koridorlarda; öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik Led TV´lerin daha etkin ve verimli kullanabilmesini sağlayan bir dijital pano uygulamasıdır. Renkli arayüzüyle okulunuza canlılık getirirken aynı zamanda ziyaretçilerinizi de bilgilendirir.
Yönetim paneli sayesinde herhangi bir kod bilgisi gerektirmeden Facebook, Twitter gibi sosyal platformları kullanabilen herkesin kolayca Dijital Pano TV’yi yönetebilmesi sağlanmıştır. Ülkemiz genelinde yaklaşık 2 hafta önce yayına giren Dijital Pano Tv sistemini 300´e yakın okul ücretsiz olarak kullanmakta ve sayı her geçen gün artmaktadır” denildi.

´KOD YOK, ÇÖZÜM ÇOK!´

Dijital Pano TV’de okula ait logo ve isim bilgisi ile anlık tarih ve saat gösterimi, anlık hava durumu Bilgisi gösterimi, günlük nöbetçi öğrenci gösterimi, günlük nöbetçi öğretmen bilgisi gösterimi, günlük ders programı gösterimi, geçerli aya ait belirli gün ve haftaların gösterimi, MEB okul web sitesi uyumuyla okulların haberlerinin gösterimi, sadece sistemde yer alan ek haber gösterimi, kayan yazı modülü ile anlık duyurular yayınlama ve öğretmenlere özel mödül sayesinde sınav tarihleri veya duyurularını yayınlayabilme olanağı sunuluyor.

Okul yönetimleri ´Kod Yok, Çözüm Çok!´ sloganıyla tüm okulların hizmetine sunulan sisteme “http://www.dijitalpanotv.com” adlı web sitesinden kayıt olup kullanıcı paneli oluşturabiliyor.

Başar Uçar

 

KİRAZDA GELİŞTİRİLDİ TÜM YURDA YAYILIYOR