Kılıçdaroğlu’nun karşısına bir adayın daha çıkacağı, bizzat Kılıçdaroğlu tarafından açıklandı

CHP'de Özgür Özel'in parti genel başkan adaylığına kesin gözüyle bakılırken, Kılıçdaroğlu 2. bir ismin de aday olabileceğini belirtti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP’de değişim isteyen kanat ile programda ve kadroda mevcut düzenle devam edilmesi gerektiğini savunan kanat arasındaki rekabet gün geçtikçe artıyor. İzmir’deki ilçe kongrelerinde de kendini göstermiş olan rekabetteki yoğunluk, İzmir İl Kongresi ve kurultay yaklaştıkça üst sekmelere sıçramış durumda.

Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay’ı ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sendika ziyaretinin ardından bir basın toplantısı düzenledi. Kılıçdaroğlu Özgür Özel’in dışında CHP Genel Başkanlığı’na bir ismin daha aday olabileceğini ifade etti.

Değişim hizbinin temsilcisi Özel

Ekrem İmamoğlu’nun başını çektiği ve parti içerisinde değişimi savunan kanadın içerisinde bulunan Grup Başkanı Özgür Özel, Kılıçdaroğlu ile görüşme gerçekleştirmişti. Görüşmenin ardından yaptığı açıklamada 15 Eylül günü Genel Merkez’de bir basın toplantısı yapacağını vurgulayan Özel, yarın 30 vekil ile beraber kamera karşısına çıkacak. Özel’in genel başkan adaylığını açıklamasına kesin gözüyle bakılıyor.

Kılıçdaroğlu: Bir aday daha var

Özbay’la yaptığı görüşmenin ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Kılıçdaroğlu, Özgür Özel’in adaylığı hakkında “E gayet güzel arkadaşlar, burası Cumhuriyet Halk Partisi. CHP diğer partiler gibi değil, her üyenin genel başkan olma hakkı vardır. Bir arkadaşımız İstanbul’dan mektup yazmış. Ben de adaylığımı genel merkezde ilan edebilir miyim diye. Tabi dedik.” ifadelerini kullanarak Özel dışında bir ismin daha adaylığını açıklama ihtimalinin bulunduğunu belirtti.

Haber merkezi

Kılıçdaroğlu’nun karşısına bir adayın daha çıkacağı, bizzat Kılıçdaroğlu tarafından açıklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir