Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu anlaştı, ortak noktada buluşuldu.

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'nun seçimden sonraki 3. görüşmelerinden sonra verdikleri sıcak pozlar dikkat çekmişti. Kulis bilgileri, ikilinin bir uzlaşıya yaklaştıkları yönünde.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu, seçimden sonraki 3. buluşmalarından sonra kameralara samimi pozlar vermişlerdi. Fikret Bila’nın verdiği kulis bilgilerine göre ikili, bu görüşmede ortak bir konuya ve uzlaşıya yaklaşmış durumda. Bila’nın aktardıklarına göre Kemal Kılıçdaroğlu Ekrem İmamoğlu’na, yerel seçimlere İstanbul Belediye Başkan Adayı olarak girmesi gerektiğini, meclis çoğunluğu sağlanırsa ve İmamoğlu’nun istifasından sonra yerine gelecek başkanın da CHP adaylarından seçileceği kesinleşirse yeni CHP liderinin demokratik bir kurultayla seçilmesi gerektiğini söyledi. İkili bu konuda uzlaşıya yaklaşmış durumda.

Kulis bilgilerine göre Kemal Kılıçdaroğlu, herhangi bir kişinin liderlik adaylığına karışmayacağını ve değişimin önünde durmayacağını, fakat bu konunun seçimden sonrasına ertelenmesi gerektiğini söyledi.

Ayrıca iddialara göre Özgür Özel adaylığını açıkladığı takdirde ve böyle bir uzlaşıda buluşulursa, Kılıçdaroğlu adaylıktan çekilebilir. Öte yandan kurultay yerel seçimlerden önce yapılırsa, delegelerin de taleplerine göre Kılıçdaroğlu’nun adaylığını ilan etme ihtimali daha yüksek görünüyor.

Haber merkezi

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu anlaştı, ortak noktada buluşuldu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir