Kılıçdaroğlu: Sırtımdaki hançerlerle seçime girmek zorunda kaldım

CHP 38. Olağan Kurultayı’nda CHP Genel Başkanı ve Adayı Kemal Kılıçdaroğlu konuşma yaptı. Kılıçdaroğlu, "Sırtımdaki hançerlerle seçime girmek zorunda kaldım" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu: Sırtımdaki hançerlerle seçime girmek zorunda kaldım
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP 38. Olağan Kurultayı’nda CHP Genel Başkanı ve Adayı Kemal Kılıçdaroğlu konuşma yaptı. Kılıçdaroğlu, “Sırtımdaki hançerlerle seçime girmek zorunda kaldım” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’ndan ilk mesajlar şöyle: “Yüzyıllık bir tarih her siyasi partiye nasip olmaz. Bu yüzyılda kapatıldık, arşivlerimize el kondu, genel başkanlarımız hapse girdi, yılmadık, direndik, şimdi burada yüzüncü yılımızı kutluyoruz. CHP’yi birlikte büyüteceğiz. Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisiyiz. Yüzyılı yaşatanın örgütlerimiz olduğunu da kimsenin unutmaması gerekir. Örgütlerimiz yüzyıllık mirasın çimentolarıdır. Bu salon, diğer partilerin kurultaylarına, liderlerine, üyelerine benzemez. Çünkü bu salonda sarayın oligarkları, uyuşturucu baronları, 5’li çete yok. Bundan sonra da olamayacak. Bu salonda mafya bozuntuları yok, rüşvetçiler yok, harama el uzatanlar yok, bundan sonra da olmayacak. Bizim kurultaylarımız her türlü düşüncenin özgürce tartışıldığı kurultaylardır. Çünkü biz demokrasiyi içselleştirmiş bir partiyiz. Tartışmaları zaaf olarak değil zenginlik olarak görüyoruz. Tartışırız, parti disiplinini gözetiriz ama üç temel noktayı unutmayız; partinin yükünü taşıyan örgütlerdir, kimse örgütün otoritesini ve dayanışma ruhunu asla sarsamaz, ben dahil kimse kendisini partinin üstünde göremez. Biliyorum sizleri zaman zaman üzdüm ama bir şey bilmenizi isterim; asla sizi utandıracak bir şey yapmadım. Hep sizler için Türkiye için mücadele ettim. Bu parti tüm kurultaylarından güçlenerek çıkmıştır, yine öyle çıkacaktır. Umutsuzluk bizim kitabımızda yoktur. Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi, umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim. Bu salondaki kimsenin umudunu yitirmeye hakkı da yetkisi de yoktur. Tarihin bize yüklediği sorumlulukla 6 lider oturduk. İlk toplantıda kendilerine söyledim; ülkede demokrasi yok, bize tarihin yüklediği sorumluluk var, bizler 6 lider bu tarihin yüklediği sorumluluğu yerine getirmek zorundayız dedim; 6 parti bir araya geldik, ülkeyi nasıl yöneteceğimizi çalıştık, ortak mutabakat metni hazırladık. İş, Cumhurbaşkanlığı adaylığına gelince masadan kalkmalar, yeniden dönmeler geldi. Ayrıntılara girmek istemiyorum ama sırtımdaki hançerlerle seçime girmek zorunda kaldım. Ateşi ve ihaneti gördük ama yılmadık yıkılmadık çalıştık.  Yapılan tüm kumpaslara, yalanlara rağmen, saray devletinin harcadığı milyarlara rağmen çalıştık, yılmadık, yıkılmadık, asla ve asla boyun eğmedik.  Yolu doğru olanın yükü ağırdır. Yükümüz ağırdı sırtımızdaki hançerlerle daha da ağırdı, beni asıl üzen sırtımdaki yük değildi, hançerlerdi.

HABER MERKEZİ

Kılıçdaroğlu: Sırtımdaki hançerlerle seçime girmek zorunda kaldım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir