Kayaköy’de korku filmi çekiliyor

Kayaköy’de korku filmi çekiliyor
Bu haber 14 Eylül 2021 - 11:11 'de eklendi

Kayaköy’de korku filmi çekiliyor

Ödemiş’e bağlı Kayaköy Mahallesi’nde “Lietli: Cin Kabilesi” filminin çekimleri devam ediyor. Yapımını Hasan Çitil ve Mehmet Altundağ’ın üstlendiği, yönetmenliğini Cemal Aşkın Alpçetin ile Can Yelkenciler’in yaptığı “Lietli: Cin Kabilesi” korku filminin oyuncu kadrosunda Beril Eş, Nazlı Akdenizli, Yasemin Alptekin, Tuğba Akman, Nurullah Pulat, Hakim Solmaz ve Zülfü Hamit Altın yer alıyor. Filmin vizyon tarihi, 14 Ocak 2022 olarak açıklandı.

Lietli: Cin Kabilesi filminin konusu

Tolga, kız arkadaşı Merve ile birlikte Merve’nin vefat eden ninesinin köyüne gitmeye karar verir. Yanlarına yakın dostları Vural ve Sibel’i de alırlar. Köye vardıkları andan itibaren garip olaylar olmaya başlar, gördükleri garip rüyaların etkisinde kalırlar. Tolga; durumu çözmek için araştırmaya başlar, köyde yaşayan metafizik uzmanı Harun’dan da yardım alır. Garip olaylar geçmişinde aydınlığa çıkması çözülmeye başlar. Lietli adı verilen cin kabilesi tarafından tehdit altındadırlar. Lietli Cin Kabilesi, köydeki tüm erkekleri ele geçirmeyi istemektedir. Emin hocanın da yardımlarıyla bu tehlikeden kurtulmak isterler.

Hummalı çalışma sürüyor

Filmin yönetmeni Cemal Aşkın Alpçetin, açıklamasında şunları söyledi: “Çekimlerimize Ödemiş’e bağlı Kayaköy’de 8 Eylül’de başladık. Bu filmimiz, ocak ayında vizyona girecek ve bu süre içerisinde oyuncu arkadaşlarımız hummalı bir şekilde çalışıyorlar. Heyecanlıyız. Sahneleri sağlıklı bir şekilde yapabilmemiz için bütün ekip elinden geleninin fazlasını yapıyor. Güzel bir ekiple çalışıyoruz. Umarım 14 Ocak’ta seyirci de memnun kalır” dedi.

Filmin yapımcısı Hasan Çitil ise, “Bu filmin senaryosunu uzun zaman önce yazmıştık, çekimlerine 8 Eylül’de başladık. Ödemiş-Kayaköy’de çekmek nasip oldu. Filmimizin hikayesinde dişi cinlerden oluşan bir kabile var. Bu dişi cinlerden biri, bir insana musallat oluyor. Bu konuyu ele alan bir film. 14 Ocak’ta vizyona girecek ve seyirciyle buluşacak. Yaklaşık 12 gün buradayız. 25 kişilik bir ekiple çalışıyoruz. Çekimlerimiz, güzel bir şekilde gidiyor” şeklinde konuştu.

Filmin ikinci yönetmeni Can Yelkenciler ise tüm ekip olarak başarılı bir filmi ortaya çıkarmak amacıyla çaba sarf ettiklerini belirterek, “Kayaköy’de çekimlerimiz tüm hızıyla devam ediyor” dedi.

Onur Karagöz