Kaş’ta Lengüme Köprüsü’nün temeli atıldı

Antalya’nın Kaş ilçesinde Lengüme (Çamlıova) Köprüsü’nün temeli atıldı. Köprü tamamlandığında ilçedeki nice rustik mahalleyi birbirine bağlayacak.

Kaş’ta Lengüme Köprüsü’nün temeli atıldı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çamlıova Mahallesi’nde planlı temel atma programına eklenen Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, meydana getirdiği konuşmada, Orman ve Su İşleri Bakanlığının Lengüme Köprüsü’nün yapımını üstlendiğini tabir etti.

Köprünün Devlet Su İşleri marifetiyle yapımına başlandığını aktaran Başkan Ulutaş, “2019 evcil seçimlerinde hemşehrilerimize üstenme ettiğimiz lafları hepyek hesabına getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Başkan Ulutaş, köprünün yaka yerleşimlerle yaylaları birbirine bağlayan ehemmiyetli birlikte intikal noktasında toprak aldığına ayraç ederek, “Buradaki Karaçay Deresi’nin debisi şita aylarında baş döndürücü yükseliyor. Özellikle yaylaya kullanmak isteyen, oradan değişmek arzu edenler burada derinliğine senelerdir başağrısı çekiyordu, vasıtalar yolda kalıyordu. Vatandaşlarımızın beklentisi bu köprünün yapılması yönündeydi. 2019 evcil seçimlerinde “köprüyü yapacağız” diyerek taahhütte bulunmuştuk, bunu envestisman çalışmalarımız içine almıştık. Yaptığımız görüşmeler sonucunda Orman ve Su İşleri Bakanlığımız bu köprünün yapımını üstlendi. Devlet Su İşleri marifetiyle bu köprünün yapımına başlandı. İnşallah andıran sürede tamamlanacak, hemşehrilerimizin hizmetine sunulacak.” diyerek konuştu.

28 m. uzunluğunda, 10 m. kadar ve 6 m. yüksekliğinde olacak Lengüme Köprüsü’nün, ilçedeki Çayköy, Çavdır, Sahil Palamut, Aklar ve Çamlıköy ile Çamlıova, Yayla Palamut, Başdargaz, Yuvacık ve Sütleğen mahallelerini birbirine bağlayarak, ulaşımda iri suhulet sağlayacağı bildirildi.

Kaş’ta Lengüme Köprüsü’nün temeli atıldı

Kaynak: IHA

Kaş’ta Lengüme Köprüsü’nün temeli atıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir