Karşıyaka’lı sporcular doğru branşa yönlendiriliyor

Karşıyaka Belediyesi’nin Ocak 2022 tarihinde, sporu ve sporcuyu destekleme vizyonuyla hayata geçirdiği projelerinden biri olan Sportif Yetenek Ölçüm ve Spora Yönlendirme Merkezi yoğun taleple aldı. 

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merkezde, açıldığı günden şimdiye kadar yaklaşık olarak 1.600 sporcuya 2 binden fazla test yapıldı.  Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Bu testlerle çocuklarımızı doğru spor branşlarına yönlendiriyoruz. Çocuklarımızın gelecekte iz bırakan sporcular olması için çalıyoruz” ifadelerinde bulundu.

Karşıyaka Suat Cemile Balcıoğlu Spor Salonu’nda çalışmalarını sürdüren Sportif Yetenek Ölçüm Merkezi’nde 8-10 yaş arasındaki çocukların sportif yeteneği ölçülüyor. Çocukların sportif yeteneklerini keşfetmek ve kabiliyetleri doğrultusunda doğru branşa yönlendirmek hedefiyle 16 farklı performans ve yetenek ölçümü yapılıyor. Karşıyaka Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’ne bağlı uzman spor eğitmenleri eşliğinde ücretsiz yapılan testlerin ardından sonuç raporu hazırlanıyor.

Sağlıklı yaşantının en önemli unsuru olan sporu önemsediklerini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, konuşmasına şöyle devam etti, ”çocukluk çağında doğru spora yönlendirmenin başarıyı artırarak spora olan sevgiyi desteklediğini söyledi. Merkezin önemli bir hizmet verdiğini belirten Tugay, “Belediye olarak kentteki insanları spora teşvik etmek, sporla ilgili bir politika yürütmek durumundayız. Biz kentte sporun yaygın yapılmasının yanında erken yaşlardan itibaren yetenekli olduğu saptanan çocukların doğru yönlendirilmesini önemsedik. Bu şekilde kentimizden başarılı sporcuların çıkmasına katkı sağlamak istedik. Ailelere ‘çocuğunuzun spora özel bir yeteneği var’ diyebilirsek onlar için daha anlamlı olacaktır. Çocuklarımızın gelecekte iz bırakan sporcular olması için çalıyoruz” dedi.

Haber Merkezi

Karşıyaka’lı sporcular doğru branşa yönlendiriliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir