KARBEM’DEN YKS BAŞARISI

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren Karabağlar Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi (KARBEM), LGS ve YKS güzel başarılar elde ediyor

KARBEM'DEN YKS BAŞARISI
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lise ve üniversite sınavlarına ücretsiz olarak hazırlanan öğrenciler, istedikleri eğitim kurumlarına yerleşmenin mutluluğunu yaşıyor.YKS sonuçlarının açıklanmasıyla da tercihte bulunan 270 KARBEM öğrencisinden 227’si üniversitelere yerleşmeye hak kazandı. Yerleşen öğrencilerden 2’si Tıp, 1’i Eczacılık, 4’ü Hukuk, 27’si Mühendislik ve Mimarlık, 7’si Sağlık, 1’i Veterinerlik, 21’i Fen-Edebiyat, 8’i Eğitim, 27’si İktisadi ve İdari Bilimler, 16’sı Turizm ve İletişim, 9’u İlahiyat, 4’ü PMYO ve MSÜ, 6’sı Konservatuvar ve BESYO, 94’ü de Meslek Yüksekokulları bölümlerinde okumaya hak kazandı.

“Yolları açık olsun”

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, kararlılıkla sınava hazırlanan tüm öğrencileri başarılarından ötürü kutlayarak “Onlar her geçen yıl ağırlaşan koşullar altında, zorlu bir hazırlık döneminden sonra bu başarıları elde ediyorlar. Bu nedenle başarıları hepimiz için çok anlamlı. Çocuklarımızı, öğretmenlerimizi ve ailelerini en içten şekilde kutluyor, üniversite yaşamlarında da aynı başarıları elde edeceklerine inanıyorum. Yolları açık olsun” ifadelerini kullandı. Eğitimi desteklemeye devam edileceğini belirten Selvitopu, “Bu iş sadece Milli Eğitim Bakanlığı’nındır’ demeden, tüm gücümüzle eğitimin yanında olmayı sürdüreceğiz. Okullarımızın bakım onarımından kırtasiye desteklerimize, Atatürk Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdumuzdan 1500 öğrencimizin yararlandığı KARBEM’e kadar çok boyutlu katkımız devam edecek. Çünkü bu çocuklar hepimizin geleceği”  diye konuştu. KARBEM öğrencileri bu yıl LGS’de de yüzde 98.3’lük başarı oranı yakalamıştı.

HABER MERKEZİ

KARBEM’DEN YKS BAŞARISI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

 1. Avatar

  👏👏

  Cevapla
 2. Avatar

  👏🏽

  Cevapla
 3. Avatar
  Editör 24 Ağustos 2023, 16:26

  :)

  Cevapla
 4. Avatar
  Cevapla