Kanın değerini anlayınca kendini bağışlara adadı

Kanın değerini anlayınca kendini bağışlara adadı
Bu haber 13 Ekim 2021 - 11:27 'de eklendi

Kanın değerini anlayınca kendini bağışlara adadı

Ödemiş’te yaşayan 25 yıllık kahveci Mehmet Çetin, dün 17. kez kan bağışı etkinliği düzenledi. Bundan beş yıl önce rahatsızlanan annesine acil kan lazım olması ve bunu da bin bir zorlukla bulması nedeniyle kanın ne kadar değerli olduğunu öğrenen Çetin, 2016 yılından beri sürdürdüğü kan bağış kampanyalarına vatandaşları da davet ediyor.

Ödemişli kahveci esnafı Çetin, “Annem, bundan beş yıl önce vefat etti. Vefatından beş yıl önce kansere yakalanmıştı. Vücudu kan tüketiyordu ve hep hastanelerden kan temin ettik. Annem vefat ettikten sonra düşündüm ve kıraathanemde kan bağışı kampanyası düzenlemek istedim. Düzenli olarak her üç ayda bir kan bağışı yapıyoruz. Sağlıklı insanların duyarlılık gösterip kan bağışında bulunmaların istiyorum. Bugüne kadar 1050 kişiye ulaştık, hedefim 10 bin kişiye ulaşmak” ifadelerini kullandı.

Kan verene içecek ücretsiz

Kan bağışı kampanyalarını hiçbir maddi beklenti içinde olmadan düzenlediğini de ilave eden Çetin, “Kahvehanemizde düzenlediğimiz kan bağışlarını sosyal medya aracılığı ile kendi hesabımdan duyurarak duyarlı kan bağışçılarını davet ediyorum. Müşterilerim de buna kan bağışında bulunarak katkı sağlıyorlar. Bundan sonra da sık sık bu kan bağış kampanyalarını sürdüreceğim” dedi.

Çetin, kan bağışında bulunan vatandaşlara içeceklerin ücretsiz olduğunu da belirtti.

 

Şazenuş Keskin