Kadir Şeker tahliye oldu

Kadir Şeker'in yıllardır süren davasında süreli tahliye

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kadir Şeker, 5 Şubat 2020 tarihinde Selçuklu ilçesi Kosova Mahallesi’ndeki bir parkta yaşanan kadına şiddet olayını engellemek için tartışan bir çiftin arasına girmiş, yaşanan arbede sonucu Özgür Duman’ın kendi çektiği bıçak ile yaralanmıştı. Özgür Duman’ın hayatını kaybetmesi sonucunda Şeker, kasten adam öldürme suçundan Müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

Kadir Şeker’in cezası, “haksız tahrik” tahriki 15 yıl olarak verilmişti, ancak ceza, “iyi hal” indirimiyle 12 yıl 6 aya düşürülmüştü. Şeker, bu kararın ardından tahliye edilmişti.

Ancak Şeker’in avukatları tarafından yapılan itirazlar üzerine Yargıtay 1. Ceza Dairesi, Türk Ceza Kanunu’nun 29. maddesine göre Şeker’in cezasının daha fazla indirilmesi yargısına hükmederek kararı bozmuştu. Yeniden yapılan yargılamada Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesi, Şeker’e 10 yıl 10 ay hapis cezası vermiş ve bu ceza onanmıştı.

Bu nedenle Şeker, 1 Haziran’da jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınıp Akşehir Ceza İnfaz Kurumu’na teslim edilmişti.

 Ancak Kadir şeker, İdari ve Gözlem Kurulu’nun aldığı kararın sonunda Covid-19 tedbirleri kapsamında geçici olarak tahliye edildi ve izinli olarak 31 Temmuz 2023 tarihine kadar serbest bırakıldı. Şeker’in avukatlarından Mustafa Aladağ, Şeker’in cezasının Yargıtay tarafından onandığı bilgisini paylaştı.

Aladağ, “Şeker için kurul toplandı. Kurulun verdiği karar neticesinde Şeker, covid-19 tedbirleri kapsamında 31 Temmuz 2023’e kadar izinli sayılacak. Bu tarihten sonra eğer uzatma kararı verilmezse, Şeker cezasının kalan kısmını açık cezaevinde geçirecek.” sözleri ile ceza infaz aşamasının başladığını ifade etti.

Haber Merkezi

 

Kadir Şeker tahliye oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir