Kadıköy’de araçların üzerine ağaç devrilmesiyle ortalık karıştı

İstanbul Kadıköy’de apartman bahçesinde bulunan ağacın araçların üzerine devrilmesiyle ortalık karıştı.

Kadıköy’de araçların üzerine ağaç devrilmesiyle ortalık karıştı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kadıköy Merdivenköy Mahallesi Şair Arşi Caddesi’ndeki bir apartmanın bahçesinde bulunan ağaç 21 Ağustos 2022 rüzgarın etkisiyle park halindeki araçların üzerine devrildi. 5 araçta maddi hasar oluştu. Daha sonra araç sahipleri sigorta şirketlerine başvuru yaparak hasarlarını tahsil etti.

Buraya kadar her şey normaldi ancak bir sigorta şirketi araç sahibine ödediği 200 bin lira için apartmanda bulunan 51 daire sahibine toplam 262 bin liralık icra gönderdi.

İtfaiye raporlarına doğal afet olarak geçen olay sonrasında 51 dairenin sahibi yasal süre içerisinde duruma itiraz etti. İtiraz sonrasında 262 bin liranın tahsili için dosya arabulucuya gönderildi.

Sigorta şirketi ise ödeme yapılmadığı takdirde ödediği maliyetin asıl sorumluluğu olan kişiye geri ödenmesi için açılan dava olan ‘Rücu davası’ açacağını belirtti.

 

İtfaiye raporlarında doğal afet olarak geçen ağaç devrilmesi olayında sorumlulukları olduğunu düşünmeyen apartman sakinleri duruma itiraz etti.

SİGORTALARIN CİNLİĞİ OLARAK TANIMLIYORUM

Apartman sakini Süleyman Sarılar ise, “Araç için sigorta 200 bin lira ödemiş. Bizden ise 262 bin lira istiyor. Garip bir uygulama. Burada apartmanın hiçbir kusuru yok. Ağacı biz kırmadık, fırtına sonucunda dalları koptu ve araçlara zarar verdi. Bunu apartmandaki herkese haciz koymak bu nasıl tanımlanır bilmiyorum ama tırnak içinde ‘sigortaların cinliği’ olarak tanımlıyorum” dedi.

Haber Merkezi

 

Kadıköy’de araçların üzerine ağaç devrilmesiyle ortalık karıştı

Yorumlar kapalı.