İZSU’dan Ovakent’te yaz mevsimine hazırlık

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Su tüketiminin arttığı yaz aylarında Ödemiş’te su sıkıntısı çekilmemesi amacıyla İZSU şimdiden hazırlıklara başladı. Hazırlıklar çerçevesinde İZSU tarafından Ovakent’te yeni bir sondaj kuyusu açıldı.

Mevsim normallerin değişmesi, beklenen yağışların alınmaması, ovadaki vahşi sulama ve yeraltı su seviyelerindeki düşüşler gibi sebeplerle Küçük Menderes Ovası genelindeki kuyulardan elde edilen su debileri azaldı.

Su ihtiyacı 3 adet kuyudan karşılanan Ödemiş’in Ovakent Mahallesi’nde kuyular yaz aylarında tam kapasite çalışırken önümüzdeki yaz sıkıntı yaşanmaması adına İZSU Genel Müdürlüğü düğmeye bastı. Mevcut kuyularda yaşanabilecek arızalarda Ovakent’in susuzlukla karşı karşıya kalmaması ve ek kaynak oluşturulması için bir adet daha sondaj kuyusu açıldı.

Ayrıca doğal kaynak sularının bakım ve onarım yatırımları kapsamında Ovakent’in de doğal kaynak suyu iletim hatları ve su kaynak gözleri kontrolden geçirilecek.

Haber Merkezi

İZSU’dan Ovakent’te yaz mevsimine hazırlık

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. Avatar
  30 Ocak 2024, 09:12

  Keyloggers são atualmente a forma mais popular de software de rastreamento, eles são usados para obter os caracteres inseridos no teclado. Incluindo termos de pesquisa inseridos em mecanismos de pesquisa, mensagens de e – Mail enviadas e conteúdo de bate – Papo, etc.

  Cevapla
 2. Avatar
  11 Şubat 2024, 15:56

  Atualmente, o software de controle remoto é usado principalmente na área de escritório, com funções básicas como transferência remota de arquivos e modificação de documentos.

  Cevapla