İZSU’dan Ödemiş’in Yolüstü Mahallesi’ne can suyu

İZSU’dan Ödemiş'in Yolüstü Mahallesi’ne can suyu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ödemiş’in su ve kanalizasyon işlerinden sorumlu olan İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Yolüstü Mahallesi’ne sondaj kuyusu başta olmak üzere önemli yatırımlar yaptı. Su tüketiminin arttığı yaz aylarında içme ve kullanma suyu ihtiyacının karşılanması amacıyla 2 adet derin sondaj kuyusu açıldı. Doğal kaynak suları şebekeye kazandırılırken yeni iletim hatları ile içmesuyu altyapısı güçlendirildi.
Ödemiş’te içme suyu ihtiyacının karşılanması amacıyla yatırımlarına aralıksız devam eden İZSU Genel Müdürlüğü, Yolüstü Mahallesi’ne 2 yeni sondaj kuyusu kazandırdı. 2 yeni derin sondaj kuyusu ile elde edilen suyun depoya taşınması amacıyla 4 km yeni iletim hattı oluşturuldu. Açılan kuyulardan birine elektrik enerjisi sağlanırken diğer kuyu jeneratör aracılığıyla çalıştırılıyor. Bu kuyunun da enerjilendirilmesi için çalışmalar devam ediyor.
Yolüstü Mahallesi’nde yapılan yatırımlar çerçevesinde arazi toplulaştırması kapsamında özel mülkiyet içerisinde kalan ve ekonomik ömrünü tamamlayarak devamlı arızaya yol açan yaklaşık 3 km uzunluğundaki iletim hattı yenilendi.

İZSU’dan Ödemiş’in Yolüstü Mahallesi’ne can suyu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir