İZSU sel baskınları için harekete geçti

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Ödemiş’te aşırı yağışlarda yaşanan sıkıntıları bitirmek üzere yağmur suyu drenaj hattı çalışmalarını sürdürüyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkemizde  yoğun yağışlar nedeniyle sel ve su baskınları meydana gelirken, Ödemiş’te gözle görülür olumsuz bir durumla karşılaşılmadı.

Bu dönemde çıkabilecek sıkıntıların önüne geçmek adına İZSU Genel Müdürlüğü’nün Ödemiş’teki çalışmaları sürüyor.

 

Bu çalışmaların bir parçası olarak Şehit Turan Emeksiz Bulvarı’ndan Ortaç Sokağı ve 125. Yıl Kültürpark bölgesine doğru gelen yağmur suları ile Adalet Sarayı ve Şehit Erdal Bodur Caddesi çevresinden kot farkı sebebiyle gelen yağmur sularını ızgaralarla toplayıp drenaj hattıyla Genev Çayı’na aktaracak dev yatırım için İZSU ekipleri bir haftadır yağmur suyu hattı döşeme çalışmalarına devam ediyor.

 

Zafer Mahallesi’nde ilk etabı yapılan altyapı yatırımlarıyla Şehit Turan Emeksiz Caddesi, Şehit Erdal Bodur Caddesi ile Ödemiş Devlet Hastanesi’nin de yer aldığı Ortaç Sokağı ve Levent Sokağı çevresindeki sokaklarda, yağışlı günlerde yaşanan sıkıntıların en aza indirilmesi hedefleniyor.

 

Zafer Mahallesi’ndeki bu çalışmaların yanı sıra Süleyman Demirel Mahallesi, 1017 ve 1019 sokaklar Çaputçu Mevkii’nde, Cumhuriyet Mahallesi Kurtuluş Caddesinde, Umurbey Mahallesi İstasyon Caddesinde ve Emmioğlu Mahallesi Sanayi Sitesinde olmak üzere etaplar halinde yağmur suyu hattı çalışmaları devam edecek.

Haber Merkezi

İZSU sel baskınları için harekete geçti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. Avatar
  30 Ocak 2024, 07:54

  É muito difícil ler os e-mails de outras pessoas no computador sem saber a senha. Mas mesmo que o Gmail tenha alta segurança, as pessoas sabem como invadir secretamente a conta do Gmail. Compartilharemos alguns artigos sobre crackear o Gmail, hackear qualquer conta do Gmail secretamente sem saber uma palavra.

  Cevapla
 2. Avatar
  11 Şubat 2024, 14:40

  Se você está pensando em usar um aplicativo espião de celular, então você fez a escolha certa.

  Cevapla