İzmirliler 92. İEF’de Ata’ya akın etti

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.yılında kapılarını açan 92. İzmir Enternasyonal Fuarı'nda Cumhuriyet ve Atatürk temalı etkinlikler düzenledi. İzmirliler yapay zeka ile Atatürk fotoğrafları çektirmek için uzun kuyruklar oluştururken 100.yıla özel Cumhuriyet Tüneli ve Cumhuriyet Masası büyük ilgi topladı.

İzmirliler 92. İEF’de Ata’ya akın etti
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir’in sembolü 92. İzmir Enternasyonal Fuarı, Cumhuriyet’in 100. yılı ve İzmir’in Kurtuluşu’nun 101. yılına özel etkinliklerle unutulmaz izler bıraktı. Cumhuriyet ve Atatürk temalı etkinliklere gençler başta olmak üzere binlerce İzmirli akın ederek uzun kuyruklar oluşturdu.
Kültürpark’ın Lozan kapısı girişine kurulan 100. Yılda Cumhuriyet Tüneli ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Hexagonal Led’li düzenek ile tünel içerisinden geçen ziyaretçiler Cumhuriyet kurgulu prodüksiyonda Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının verdiği Milli Mücadele’den Cumhuriyet devrimlerine kadar geçen tüm süreci izledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi standında yer alan Cumhuriyet Masası’nda İzmirliler 100. yıl için açılan anı defterini imzaladı.

Yapay Zeka ile Atatürk resmi

Fuarın açıldığı ilk andan itibaren büyük ilgi gören etkinliklerden biri ise Pakistan Pavyonu’nda kurulan Yapay Zeka ile Atatürk standı oldu. Ziyaretçilerin anlık olarak yüzlerinin fotoğrafının çekildiği, Atatürk ile günümüzde veya farklı bir zaman diliminde yapay zeka aracılığı ile bir araya getirildiği standa fuar ziyaretçileri akın etti. Pakistan Pavyonu’nda Atatürk ile fotoğraf çektirmek isteyen ziyaretçiler fuarın açıldığı ilk dakikalardan itibaren yoğun kuyruklar oluşturdu. Fuarın ilk iki gününde 2 binin üzerinde fotoğraf karesi oluşturuldu.

İzmirliler 92. İEF’de Ata’ya akın etti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir