İzmirli vekil konuştu: Burası İran değil, Türkiye!

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, karma eğitim tartışmaları üzerine hali hazırda faaliyet gösteren Kız Okullarını inceledi

İzmirli vekil konuştu: Burası İran değil, Türkiye!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, karma eğitim tartışmaları üzerine hali hazırda faaliyet gösteren Kız Okullarını inceledi. Kılıç, “9 yaşındaki kız çocuklarımıza kara çarşaf giydirdiler, Kız Okulu projesi bu mu?” diye sordu. Kılıç, ÇEDES projesi için de İzmir’in pilot il olarak belirlendiği iddialarını gündeme getirdi.

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in “Kız okulları projesini” açıklamasının ardından Türkiye’deki kız okullarını incelemeye aldı.  İlginç bulgulara ulaşan Kılıç, şunları söyledi:

TEHLİKENİN FARKINDA MISINIZ?

“Değerli veliler tehlikenin farkında mısınız!

Bu hafta okul zili, karma eğitime karşı çaldı. Kız çocuklarımız üzerinden, karma eğitime karşı çıkan odaklar meğer çoktan kolları sıvamışlar. Karma eğitimi birçok yerde bitirip, kız çocukları projesini hayata koymuşlar bile.

Şimdi size “özgürlük” adı altında açtıkları kız okullarını göstermek istiyorum. Bu fotoğrafa iyi bakın.  Bu fotoğraf geçen yüzyıldan kalma değil, bu fotoğraf daha yeni çekildi. Bu fotoğrafın çekildiği yer de İran değil, Türkiye!

İSLAM’IN KIZI BELGESİ VERİYORLAR

Bu fotoğraftaki kız çocuklarımızın yaşları henüz 9. Onlar 4. Sınıfı bitirip, orta okula başlayan dokuz yaşındaki kız çocuklarımız. Gözlerimize inanamıyoruz ama gerçek. Ben şu an sadece size Samsun’da bir okuldan bahsediyorum ama onlarca böyle okul var bu ülkede…

Bu fotoğraflar ise Samsun’da bir okula ait. Gördüğünüz gibi okulun levhasında da Milli Eğitim Bakanlığı logosu yer alıyor. Yani burası özel bir kurs değil, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir ortaokul Ama müfredatı MEB müfredatı değil.

Bu okulun dili Arapça, Akademik başarı gösteren kızlarımıza da taktir teşekkür belgesi değil,   “İslam’ın kızı” belgesi veriliyor.

Okul, kız çocuklarına hedef olarak ne koyuyor biliyor musunuz?  “İffet abidesi olmayı”

İşte karma eğitim düşmanlığı yaparak tarikatların ellerine teslim ettiğiniz okullarımızın durumu.

EĞİTİMİ TARİKATLARA EMANET EDİYORLAR

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in kız çocukları projesinin hayata geçmiş hali işte bu fotoğraftır. Amaçları kızlarımızın eğitimlerini tarikatlara emanet etmekten başka bir şey değil.   Asıl hedefleri ise bu çağ dışı anti laik eğitim sistemini, Türkiye’nin Milli Eğitim sistemine dönüştürmek!

ÇEDES İÇİN PİLOT İL İZMİR Mİ?

Bunun için önce kız okulları projesini ortaya attılar.

Şimdi de ÇEDES projesini geliştirdiler…Ve çok önemli bir iddia ÇEDES için İzmir’i pilot bölge olarak seçiyorlar. Bakın Bu okulu laik Cumhuriyetimizin ilk adımının atıldığı Samsun’da açanlar, ÇEDES için de laik Cumhuriyetimizin göz bebeği İzmir’i pilot bölge olarak seçiyorlar.

MİTİNGE DAVET

Biz bunu kabul etmiyoruz ve 16 Eylül saat 17’de İzmir Gündoğdu Meydanı’ndaki ÇEDES’e hayır mitingine tüm İzmirlileri davet ediyoruz. Laikliğin, çağdaşlığın kenti İzmir’den çocuklarımızın geleceği için hep birlikte haykıralım.

İZİN VERMEYİZ

Buradan Milli Eğitim Bakanına da sesleniyorum.  Laiklik, Anayasa’nın değiştirilemez ilk 4 maddesi içinde yer alır, Meclis Anayasa Komisyonu Üyesi olarak sizi uyarıyorum,

Eğitim ve öğretim, Atatürk ilkeleri ve inkılapları doğrultusunda, çağdaş bilim ve eğitim esaslarına göre, Devletin gözetim ve denetimi altında yapılır. Bu esaslara aykırı eğitim ve öğretim yerleri açılamaz. Bu ülkede ne kız çocuklarımızın geleceklerini karartmanıza izin veririz, ne de Anayasa’ya kast etmenize.”

HABER MERKEZİ

İzmirli vekil konuştu: Burası İran değil, Türkiye!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir