İzmir’de savaşa karşı konser

Ukraynalı Prime Orchestra, Rock Sympho Show ile İzmirlilere unutulmaz bir gece yaşattı. Atatürk Açık Hava Tiyatrosu'nda düzenlenen konserde, Ukraynalı savaş mağdurları için yardım çağırısında bulunuldu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Modern Ukrayna cross-over orkestrası Prime Orchestra, İzmir Atatürk Açık Hava Tiyatrosu’nda düzenlenen Rock Sympho Show ile İzmirlilere keyifli anlar yaşattı.Konser programında, orkestranın dünyaca ünlü rock hitlerine semfonik renkleriyle zenginleştirilmiş yeni bir ses veren cover versiyonlar yer aldı.Konserde, Rusya-Ukrayna Savaşı’ndan etkilenen Ukrayna halkı için yardım çağrısı da yapıldı. . 2 saat süren konser arasında İzmirliler Ukraynalılar için destekte bulundu.

Savaş mağdurlarına destek

Performans sırasında Avrupa seyircilerine kendi yaşadıkları savaş dehşetlerini anlatıyor, video gösteriyor, Ukraynalılara yardım çağrılarında bulunuyorlar. Konserlerinin temel amacı, Avrupa nüfusunu Rusya Federasyonu’nun Ukrayna’ya karşı başlattığı savaş hakkında bilgilendirmek, Avrupa ülkelerinden yardım istemek ve kültür entegrasyonunu yapmak olarak belirtiliyor. UNESCO tarafından “müzik şehri” olarak tanımlanan ve 24 Şubat 2022’den beri Rusya tarafından ateşe tutulan Harkiv şehrinden gelen Prime Orchestra, savaş mağduru Urkaynalılar için düzenli bir şekilde para toplanmasına destek oluyor. Bu çerçevede bugüne dek 50 jeneratör, tıbbı cihaz engelli araçları, ilaç, kıyafet, bebek maması, bölgeye gönderildi.(İHA)

K.C.

İzmir’de savaşa karşı konser