İzmir Kantinciler Odası Başkanı Yavuz: Öğrenciler bize emanet

Velilere seslenen İzmir Kantinciler Odası Başkanı Özgür Yavuz, “Çocuklar ailelerin bizlere emaneti. Ticaret bizim için ikinci planda. Onlara en sağlıklı besinleri yedireceğiz” dedi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Kantinciler Odası, yeni eğitim öğretim yılı arefesinde üyeleriyle buluştu. İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Yalçın Ata’nın da katıldığı toplantıda, okul kantinlerinin güncel sıkıntıları ve beklentileri gündeme getirildi. Velilere seslenen İzmir Kantinciler Odası Başkanı Özgür Yavuz, “Çocuklar ailelerin bizlere emaneti. Ticaret bizim için ikinci planda.  Kendi evladımızdan ayırt etmediğimiz öğrencilerimizin sorumluluğunun bilincindeyiz. Bu sorumluluk ve bilinçle evlatlarımıza hijyenik, sağlıklı ve kaliteli hizmet vermek bizim olmazsa olmazımızdır” dedi.

Türkiye’ye örnek

 İzmir’de okul kantinlerinin tüm ülkemize örnek olabilecek seviyede olduğunu söyleyen Başkan Yavuz, “Velilerimizin içi rahat olsun. Kalitesiz, sağlıksız Tarım Bakanlığı üretim izni olmayan ürün satmıyoruz, dışarıdan kötü alışkanlıklara karşı dikkatliyiz, okul içinde öğrencilerimizi gözlüyor, kolluyoruz. İzmir’de okul kantinleri TSE kriterlerine uygun şekilde çalışıyor. Eskiden merdiven altında gazoz gevrek satılan kantinler bugün kaliteli kafeterya ve lokantalarla yarışacak düzeyde hizmet veriyor. Sağlıksız ürün satmıyor, hijyene önem veriyoruz. Mutfaklarımızın kapıları velilerimiz öğrencilerimiz ve tüm resmî kurumların denetimlerine her zaman açık” diye konuştu.

Velilere çağrı

 Öğrenci velilerine de seslenen Yavuz, “Okul kantinlerinin teminatı odamızdır. Biz evlatlarımıza sahip çıkıyoruz ama okul dışında satılan sağlıksız ürünlere ve diğer kötü alışkanlıklara karşı da korunmaları gerekiyor. Bu noktada okul kapılarının sürekli kapalı tutularak, öğrencinin dışarıdan sağlıksız ürün almasının önüne geçilmeli” dedi.

Okul kantini işleten esnafın yoğun ilgi gösterdiği toplantı sonunda oda başkanı Özgür Yavuz, İESOB Başkanı Yalçın Ata’ya çiçek sunarak, özel işlemeli kahve fincanı takımı hediye etti.

Geleceğimizin teminatı

Ülke genelinde okul kantinlerinde arada sırada görülen kötü olayların İzmir’de hiç yaşanmadığına dikkat çeken İESOB Başkanı Yalçın Ata da, “Oda yönetimi ile işbirliği içinde çalışıyoruz. Dolayısıyla sorunlarınıza vakıfım. Okul Aile Birliği Yönetmeliği’nin esnetilmesi, okul kapılarının sıkı denetim altında tutulması gibi konularda talepleriniz var. İzmir Birliği her zaman kantinci esnafının yanındadır. Öğrenciler geleceğimizin teminatıdır. Sizin sorunlarınızın giderilmesi, yarınlarımızın umudu olan gençlerin daha iyi yetişmesine vesile olacaktır. Çağdaş, bilgili, donanımlı, ülkemizi ileride taşıyacak nesilleri yetiştirmek ortak hedefimiz” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ

İzmir Kantinciler Odası Başkanı Yavuz: Öğrenciler bize emanet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. Avatar

  😯😯😯

  Cevapla
 2. Avatar

  😏

  Cevapla
 3. Avatar
  8 Eylül 2023, 22:21

  Cocuklar gelecegimiz

  Cevapla