İzmir Esnafı Yarın Sandığa Gidiyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir’deki esnaf, yarın Balçova Kaya Termal Otel’de olağanüstü genel kurul toplantısını gerçekleştirecek. Milletvekili aday adayı olmak için başkanlıktan istifa eden Zekeriya Mutlu ve Ayakkabıcılar Odası Başkanı Yalçın Ata, birlik başkanlığı için yarışacaklar.

Genel kurulda, toplamda bin 30 kişiden oluşan 128 oda başkanı, başkan yardımcısı ve yönetim kurulu üyeleri oy kullanacak. Başkan adayları, seçim öncesinde esnaf temsilcilerinden destek isteyerek seçimin tüm esnafa hayırlı olmasını diledi. 16 yıldır başkanlık görevini yürüten Zekeriya Mutlu, projelerini açıkladı. Mutlu, dijitalleşmeye önem vererek esnafın ürettiği ürünleri uluslararası pazarlarda tanıtacak bir dijital platform kuracaklarını ve dijital eğitime öncelik vereceklerini belirtti. Ayrıca fiyat tarifelerini dijital ortama taşıyacaklarını ve iletişime de önem vereceklerini ifade etti. Mutlu, diğer projeleri arasında şoför odalarının belge süreçlerinin yetkilendirilmesi, Yeşil Esnaf Atölyesi, Gelenekselden Dijitale, Esnaf Destek Masası, Anti-Korsan Mobil Uygulama, Toplu Tedarik Modeli ve Dolu Dolu Lojistik projelerinin hayata geçirilmesi olduğunu söyledi. Kayıt dışı ekonomiyle mücadele ve eğitimin de öncelikli hedefleri arasında yer aldığını belirtti. Ayrıca sektörel koordinasyon kurulu çalıştayı, meslek komiteleri, iş geliştirme projeleri, sosyal medya, insan kaynakları ve KOBİ danışmanlığı birimlerinin oluşturulması gibi planları olduğunu ifade etti.

İzmir Ayakkabıcılar Odası Başkanı Yalçın Ata ise genel kurulda şu açıklamayı yaptı: “Bugüne kadar diğer oda başkanlarıyla kurduğumuz kardeşlik ve kader birliğimiz var. Aday olduğumuz amaç, hepimize hizmet getirmektir. Gizli saklı işlerimiz yok. Kapımız ve gönlümüz tüm oda başkanlarına, yönetimlere ve esnafa açıktır. Amacımız, birliği daha da güçlendirerek esnafa destek olmak ve kapıları sonuna kadar açmaktır. Esnafımızın sorunlarıyla ilgilenmek ve çözüm bulmak için varız. Oda başkanlarımız bizim yol arkadaşlarımızdır. Tüm faaliyetlerimizde ve kararlarımızın altında onların iradesi bulunacaktır.”

HABER MERKEZİ

 

İzmir Esnafı Yarın Sandığa Gidiyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir