İzmir Derbisi Sonrası PFDK’dan Cezalar Geldi

Trendyol 1. Lig'in 4. haftasında Altay ile Göztepe arasında oynanan heyecan dolu İzmir derbisi sonrası Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), yaşanan olayları inceleyerek cezalarını açıkladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ev sahibi Altay’a saha olayları nedeniyle 56 bin TL para cezası verilirken, takım halinde sportmenliğe aykırı hareketlerden dolayı da 15 bin 750 TL para cezası uygulandı. Altay’da kaleci antrenörü Recep Öztürk ve santrfor Murat Uluç, aldıkları kırmızı kartlar ve sportmenliğe aykırı davranışları sebebiyle 1’er maç men cezası aldı ve her ikisine de 19 bin 500 TL para cezası kesildi.

Konuk ekip Göztepe’de ise son saniyede attığı galibiyet golü sonrası Altay yedek kulübesiyle yaşadığı diyaloğun ardından kırmızı kart gören Atınç Nukan’a 1 maçlık ceza verildi ve aynı zamanda 19 bin 500 TL para cezası kesildi. Göztepe’nin antrenörü Süha Özen de benzer bir ceza aldı; 1 maç men cezası ve 19 bin 500 TL’lik para cezasıyla cezalandırıldı.

Ayrıca, Göztepe ve Altay takımlarına da ceza verildi. Bu olayların sonucunda her iki kulübe de disiplin cezaları uygulandı ve spor camiasına daha fazla saygı ve sportmenlik çağrısı yapıldı.

İHA

İzmir Derbisi Sonrası PFDK’dan Cezalar Geldi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Avatar
    Editör 8 Eylül 2023, 17:12

    ….

    Cevapla