İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e ve Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’e açık mektup

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sayın başkanlarım, büyük bir mücadelenin sonucu seçimlerde rakiplerinize fark atarak belediye başkanlığı koltuklarınıza oturdunuz. Sizleri kutluyorum.

Şimdi tabii ki icraat zamanı. İzmir’de ve ilçelerde Büyükşehir’in katkılarıyla ilçe belediye başkanlarınca önemli işlerin yapılacağına inancım tamdır. Devralınmış borçları da düşünerek özellikle Ödemiş’te İzmir Büyükşehir’in katkılarıyla ekonomiyi canlandıracak hizmetler yapılacağına inananlardanım. 57 yıllık gazetecilik deneyimlerimle Ödemiş’in ve halkımızın sorunlarını siz sayın başkanlara iletmenin ve bu konulardaki gelişmeleri halkımıza duyurmanın çabası içerisinde olacağım. Naçizane olarak 3.5 yıl ben de Ovakent’te belediye başkanlığı yaptım. Belediyenin yol, su, kanalizasyon, tretuvar (kaldırım) çalışmaları gibi rutin işleri var. Bunu hangi başkan olursa olsun yapmak zorundadır ve yapacaktır. Ben bunlar üzerinde durmuyorum. Benim üzerinde duracağım konular, vatandaşın ekonomisine katkıda bulunacak yatırımlar şehre kazandırılabiliyorsa o zaman başkan başarılıdır ve o zaman başkan gelecek vaat eder.

Sayın Tunç Soyer’in Seferihisar Belediye Başkanlığı süresince kültürel yönden, ekonomik yönden Seferihisar’a kazandırdıklarının tanığıyım. Bu bakımdan kendisini kutluyorum. Sayın Mehmet Eriş de önceki belediye başkanlığı döneminde birçok işin yanı sıra Ödemiş’in büyük sorunu olan içme suyu projesine el attı. Yeraltına yapılan büyük yatırımla Ödemiş’te geleceğin su sorununu çözerek ismini duyurmuştu.

Sayın başkanlarım, gazetecilik görevi nedeniyle iyi yapılan işler de aksayan işler de halkımız tarafından bize iletiliyor. Ödemiş’in birçok sorunu var. Sayın Tunç Soyer’in bu konuda bölgenin en büyük ilçesinin sorunlarına yardımcı olacağına inanıyorum.

Belediye binası sorununa çözüm bekliyoruz

Ödemiş’te belediye birimlerinin dağınık oluşu, vatandaşı canından bezdiriyor. Zabıta ayrı bir yerde, Park-Bahçe ayrı bir yerde. Temizlik İşleri, Emlak, Kültür Merkezi ayrı bir alanda, Kent Konseyi ayrı bir yerde. Bir imza için sıcakta ve soğukta oradan oraya koşturmaktan vatandaşın adeta canı çıkmaktadır.Ödemiş halkı, önce belediye birimlerinin tek bir çatı altında birleşmesini istiyor.

Kiraz örneği ortada

2017 yılında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu’nun büyük katkılarıyla Kiraz ilçesi, şimdiki parayla 4 milyonluk bir belediye binasına kavuştu. Bu paranın %70’ini Büyükşehir, %30’unu Kiraz Belediyesi karşıladı. 3300 metrekarelik alanda belediyenin tüm birimleri tek çatı altında birleşti. 120 kişilik konferans salonu, 14 iş yeri gibi detaylar var.

Ödemiş’in merkezinde geniş bir alana sahip eski otogar var. Bu alan, pekala belediye binası için değerlendirilebilinir. Halkımız da bir imza için oradan oraya koşmaktan kurtulur. Bu arada garaj içinde bulunan çevre mahalle arabaları, zemin katta yer alabileceği gibi orada bulunan iki işyerinin de faaliyetlerini kısıtlamadan işlerine devam etmeleri sağlanır.

Çalışkanlığı ile tanıdığımız Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in bu konuda gerekeni yapacağına inanıyoruz. Sayın Mehmet Eriş’in de bu konuyu gündeme getirerek Ödemiş’in bu sorununu Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer’e iletmesini bekliyoruz.

Daha sonra da halkın ekonomisini rahatlatacak birtakım çalışmalarda iki belediyenin el ele vererek birlikte önemli yatırımlara imza atacaklarını düşünüyorum.

En derin saygılarımla…

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e ve Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’e açık mektup