İzmir açıklarında bir günde 180 göçmen bulundu

Düzensiz göçmenler Türkiye üzerinden Avrupa'ya geçmeye çalışırken insan kaçakçıları Yunanistan'a yakınlığından dolayı faaliyetlerini Ege Denizi'nde yoğunlaştırıyor.

İzmir açıklarında bir günde 180 göçmen bulundu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzensiz göçmenler Türkiye üzerinden Avrupa’ya geçmeye çalışırken insan kaçakçıları Yunanistan’a yakınlığından dolayı faaliyetlerini Ege Denizi’nde yoğunlaştırıyor.

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın internet sitesindeki açıklamalara göre 16 Eylül günü yalnızca İzmir açıklarından 180 düzensiz göçmen kurtarıldı. Saat 01.40’ta İzmir’in Selçuk ilçesinin açıklarında bulunan bir lastik bottaki 49 düzensiz göçmen, sahil güvenlik botu tarafından yakalandı.

05.05’te yine Selçuk açıklarında bir sahil güvenlik uçağı tarafından tespit edilen bir mülteci botunun içerisindeki 29 düzensiz göçmen, sahil güvenlik botu tarafından yakalandı.

05.40’da Seferihisar açıklarında yine bir sahil güvenlik uçağı tarafından tespit edilen mülteci botundaki 20 düzensiz göçmen, Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yakalandı.

Saat 06.00’da bir kez daha Seferihisar açıklarında bir lastik bot bulunduğu ihbarı üzerine harekete geçen sahil güvenlik botu, Yunanistan unsurları tarafından Türkiye’ye geri itilmiş 38 düzensiz göçmeni kurtardı.

09:30’da ise Dikili’nin açıklarında olduğu tespit edilen bir mülteci botu, sahil güvenlik gemisi ve sahil güvenlik botu tarafından durduruldu. 44 düzensiz göçmen yakalandı.

Ayrıca 04.25’te bir sahil güvenlik insansız hava aracı tarafından, bu sefer Aydın açıklarında tespit edilen mülteci botunun içerisindeki 38 düzensiz göçmen yakalandı. Bununla beraber bir günde Ege Denizi üzerinden toplanan düzensiz göçmen sayısı 218’i buldu.

Haber merkezi

İzmir açıklarında bir günde 180 göçmen bulundu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. Avatar
  Editör 18 Eylül 2023, 17:54

  yazık inanlara

  Cevapla
 2. Avatar

  …..

  Cevapla
 3. Avatar

  ……..

  Cevapla