İYİ Parti, yerel seçimlerde AKP ile işbirliğine kapıları kapattı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Tolga Akalın, Halk TV'de yaptığı açıklamalarda İYİ Parti ile AKP'nin yerel seçimlerde ittifak kurması ihtimalinin bulunmadığını belirtti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Halk TV’de Gözde Şeker’in programına katılan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Tolga Akalın, Şeker ve gazeteci Barış Terkoğlu’nun sorularını yanıtladı.

Yerel seçimlerde İYİ Parti ile AKP ittifakının olup olamayacağı sorusunu cevaplayan Akalın, böyle bir ihtimalin bulunmadığını “Hayır, sıfır. Sıfırın altında sıfır. Hiç bir yerde söz konusu değil. Öyle bir ittifak ihtimali, belki Iğdır bölgesinde bir istisna olmuştur. Ama söz konusu değildir” ifadeleriyle açıkladı.

AKP’nin İYİ Parti’yi ortağı yapmak istediği iddialarını da yalanlayan Akalın, aksine AKP’nin Türkiye’de bir kutuplaşma yaratmak istediğini belirterek “Bugün bu akşam Tayyip Erdoğan’ın önüne kamuoyu yoklaması koysalar CHP’nin oy oranı yüzde 30’a çıktı diye, Tayyip Erdoğan mışıl mışıl uyur. Ama İYİ Parti’nin yüzde 15’in üzerine çıktığını söyleseler sabaha kadar düşünür. Dolayısıyla Erdoğan kendi yanına çekmekte ziyade İYİ Parti’yi karşıya itme stratejisi söz konusu.” dedi.

Erdoğan’ın amacının İYİ Parti’yi merkezi bir konumdan uzaklaştırarak taraflaştırmak olduğunu belirten Akılın, Türkiye’deki politik yapının 22 yıldır Erdoğan tarafından oluşturulduğunu, İYİ Parti’nin amacının ise oluşmuş bu siyasi düzeni yıkmak olduğunu vurguladı.

Haber merkezi

İYİ Parti, yerel seçimlerde AKP ile işbirliğine kapıları kapattı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir