İş makinesi ile ormanı delik deşik ettiler

Trabzon'da, kaçak define arayan şahıslar, ormana iş makinesiyle girip, 100 metre uzunluğunda yol ve 8 metre genişliğinde ve 5 metre derinliğinde çukur açtılar.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sürmene ilçesi Aksu Mahallesi Aytora çevresinde, yüksek kesimdeki ormana, kimliği belirsiz kişiler iş makineleriyle girdi. Şüpheliler, tepedeki ormana 100 metre uzunluğunda yol ile 8 metre genişliğinde ve 5 metre derinliğinde çukur açıp, kaçak define kazısı yaptı.

Şüpheliler, kayalık zeminini iş makinesiyle parçalayıp, mağara şeklindeki çukurda arama yapıldı. Alanda bir şey bulup bulmadıkları bilinmiyor. Ormanda irili ufaklı çok sayıda da çukur açan kişiler, bazı araç gereci bırakıp bölgeden ayrıldı. Çevredekilerin ihbarıyla başlatılan soruşturmada jandarma ekipleri bölgede incelemeler yapıldı. Şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatıldı.

İlçede oturan Sabri Malkoç, definecilerin iş makinesiyle ormana girip kazı yaptığını belirterek, “Dağ yolunda orman içine doğru kaçak kazı yapmışlar. Yaklaşık 100 metre içeri girmişler. Bu yolu yaparken taş kırmışlar, yolun ucunda da yaklaşık 8 metre çapında 5-6 metre derinliğinde çukur açıp aramışlar. Birkaç metre de hiltiyle kırdılar sanırım. Köyden birine ‘Allah rızası için şu garibanın evine bir yol yapın’ desek kimse yapmaz ama adamlar gelip burayı yapmışlar. Ne zaman yaptıklarını kimse bilemiyor. Yoldan geçerken fark etmişler” dedi.

İş makinesi ile ormanı delik deşik ettiler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir