1. Haberler
  2. İzmir
  3. İRFAN ÖNAL: İNSAN SAĞLIĞI VE CANINDAN DAHA ÖNEMLİ BİR İŞİMİZ YOK!

İRFAN ÖNAL: İNSAN SAĞLIĞI VE CANINDAN DAHA ÖNEMLİ BİR İŞİMİZ YOK!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Bayraklı Belediye Başkan Adayı İrfan Önal, Bayraklı Deprem Anıtı’ndaki 6 Şubat Depremi’nde kaybedilenlerin anıldığı törene katılım sağladı. Anma töreninin ardından soruları cevapladı. Önal, ‘‘Yıkılan binada sadece müteahhit değil, kaçak yapılaşmanın önünü açan merkezi hükümet de sorumlu’’ dedi.

CHP Bayraklı Belediye Başkan Adayı İrfan Önal, Bayraklı Deprem Anıtı’ndaki 6 Şubat Depremi’nde kaybedilenlerin anıldığı törene katılım sağladı. Anma töreninin ardından soruları cevapladı.

‘‘ÖNCELİKLİ İŞİMİZ’’

Önal Bayraklı’daki deprem tehlikesine ilişkin sorulan soruya şu şekilde cevap verdi:

Deprem kuşağında bulunduğumuzun farkındayız. Bayraklı ilçe olarak deprem kuşağında bulunan İzmir depreminde en çok zarar gören ilçedir. Sağlam olarak bildiğimiz, dönemin mevzuatına göre yapılmış olan bölgede yaklaşık 117 canımızı kaybettik. Sadece Bayraklı da değil tüm Türkiye’de depreme dayanıklı ve dirençli kentler oluşturmalıyız. Seçim vaatlerimizden biri de ‘ilçede yerinde kentsel dönüşüm sağlamak’. İnsan sağlığından ve canından daha önemli bir iş görmüyoruz ve bu vaadimizi önceliyoruz. Şunu da belirtmekte fayda var yapıda sadece müteahhit sorumlu değil. 19 kaçak imar affıyla kaçak yapılaşmanın önünü açan merkezi hükümet de bir o kadar suçludur.

Haber Merkezi

İRFAN ÖNAL: İNSAN SAĞLIĞI VE CANINDAN DAHA ÖNEMLİ BİR İŞİMİZ YOK!

Yorumlar kapalı.