İnternetiniz yavaşsa bunları deneyin!

Hemen hemen gündelik hayatın temel ihtiyaçlarından biri haline gelen internetle ilgili pek çok kullanıcı sıkıntılar yaşayabiliyor. Öte yandan bazen bu sıkıntıların nedeni, tahmin ettiğimizden çok daha basit olabiliyor. İşte ev internetiniz yavaşsa ilk kontrol etmeniz gereken 7 şey:

İnternetiniz yavaşsa bunları deneyin!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnternet, gündelik yaşamda gitgide temel bir ihtiyaç haline gelirken kimi zaman önemsemediğimiz, göz ardı ettiğimiz nedenlerden dolayı internette yavaşlama görülebiliyor.

Kimi durumlarda internetin yavaşlığının nedeni teknik bir sebepten ziyade modemin ev içerisindeki konumu olabiliyor. İşte internetiniz yavaşsa kontrol etmeniz gereken ilk 7 şey:

Modemin etrafında su kapları bulunmamalı

Eğer modeminiz sürahinizin, su şişenizin veya benzer bir nesnenin yanındaysa bu internetinizi yavaşlatabilir. Zira su damlacıkları Wİ-Fİ sinyallerini emebilir.

Mikrodalga fırınlardan uzak tutun

Mikrodalga fırınlar, yaydığı radyasyona bağlı olarak modeminizden çevreye yayılan sinyalleri etkileyebilir.

Çevresinde ayna bulunmamalı

Wİ-Fi’dan yayılan sinyallerin, yansıtıcı bir nesne ile karşılaştığında yansıma özellikleri bulunuyor. Bu nedenle modem kutusunun etrafında ayna bulunmaması gerekiyor.

Açık bir alanda bulunmalı

Modem, etrafı dolaplarla, duvarlarla, beyaz eşyalarla veya farklı büyük nesnelerle kapatılmış bir yerde ise sinyaller çevreye yayılamaz.

Yakınında bluetooth cihazlar bulundurmayın

Bluetooth özelliği ile çalışan kulaklık, hoparlör, veya bluetooth modu açık bir cihaz eğer modeminizin yanındaysa bu sinyallerde bozulmaya neden olabilir. Dolayısıyla bu tip cihazlarla modem kutunuzun arasındaki mesafeyi belli bir ölçüde tutmaya dikkat edin.

Cep telefonu

Cep telefonları, çoğunlukla modemlerle aynı frekansta çalıştıkları için yan yana olmaları parazitlenme sorunu yaratabilir.

Herhangi bir elektronik cihaz

Cep telefonlarının yanı sıra televizyon, bilgisayar veya internet bağlantısı dahi bulunmayan herhangi bir elektronik cihazın modemin yanında bulunması sinyalleri yavaşlatabilir.

Haber merkezi

İnternetiniz yavaşsa bunları deneyin!

Yorumlar kapalı.