İnstagram’a yeni güncelleme ile beklenen özellik geldi!

İnstagram notlar bölümüne nasıl müzik eklenir?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler sosyal medya platformu Instagram, kullanıcılara yeni özellikler sunarak uygulamayı geliştirmeye devam ediyor. Son güncellemenin ardından, Sony ile birlikte, dinlediğiniz müzikleri takipçilerinizle paylaşma imkanı sunan yeni özellik kullanıcılarla buluştu.

Instagram’ın DM (Direct Message) bölümünde bulunan kullanıcı adının yanındaki “Notlar” bölümü kısaca sadece kısa durum metinleri ve emojiler paylaşılabiliyordu. Ancak yeni güncellemeyle birlikte artık şarkı paylaşımları da mümkün hale geldi.

Güncellemeyle notlar alanında müzik ekleyen kullanıcılar istedikleri bir şarkının 30 saniyelik bir bölümü burada yayınlıyorlar. Ayrıca takip ettikleri diğer kullanıcılar da bu şarkıları dinleyebiliyor.

2000’li yılların popüler mesajlaşma programı MSN’in profilde şarkı paylaşma özelliğini akıllara getiren güncelleme, kullanıcılara kendini ifade etmek için bir kanal daha oluşturuyor.

İnstagram notlara nasıl müzik eklenir?

DM sayfasına giderek profil fotoğrafının yanındaki “artı” işaretine tıklamak yeterli oluyor. Açılan ekranda not yazmanız için tanımlanan bir bölüm karşılarına çıkıyor. Hemen altında bir müzik notası yer alıyor. Bu notaya tıklayarak istediğiniz şarkının 30 saniyelik bölümünü belirleyip paylaşımını gerçekleştirebiliyor.

Haber Merkezi

İnstagram’a yeni güncelleme ile beklenen özellik geldi!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir