Hrant Dink Davası 20 Eylül’e ertelendi, müşteki talepleri kabul edildi

İstanbul'da AGOS Gazetesi Genel Yayın Müdürü Hrant Dink'in hükümdarlığıyla ilgili olarak eski emniyet müdürleri Ramazan Akyürek, Ali Fuat Yılmazer, azmetirici Yasin Hayal ve Erhan Tuncel'in de bulunduğu 11 sanığın yargılanmasına başladı. Ancak duruşma, 20 Eylül'e ertelendi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar Adem Sağlam, Ali Fuat Yılmazer, Ramazan Akyürek, Erhan Tuncel, Tuncay Uzundal, Yasin Hayal, Zeynel Abidin Yavuz ve Ersin Yolcu Ses tutuklu bulundukları cezaevlerinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldılar. Hrant Dink’in ailesini ise avukatlar temsil etti.

Duruşmada söz alan Dink ailesi, müdahillik talebinde bulundu. heyeti, Dink’in eşi Rakel Dink “Kasten öldürme” ve “İhmali davranışla kasten öldürme” suçlarından davaya katılmayı kabul etti.

Mahkeme, sanıklar Ali Fuat Yılmazer, Ramazan Akyürek, Ersin Yolcu ve Ahmet İskender’in savunmalarının bir sonraki celsede alınmasına karar verdi. İstihbarat Şube birimlerinden elde edilen bilgi ve belgelerin paylaşılmasının gerektiği yönünde yasal düzenleme ve fiili uygulama olup olmadığının bildirilmesine hükmetti.

Duruşmada, sanıklar Faruk Sarı ve Yahya Öztürk’ün tutuklanma emirlerinin beklenmesine, Adem Sağlam’ın tutukluluk halinin devamına ve Ersin Yolcu hakkında yurt dışına çıkış yasağının devamına karar verildi. Duruşma, 20 Eylül’e ertelendi.

Haber Merkezi

Hrant Dink Davası 20 Eylül’e ertelendi, müşteki talepleri kabul edildi

Yorumlar kapalı.