Hatipoğlu Mustafa Erdem Ortaokulu: Eğitimin İzinde Geçmişten Geleceğe

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlçemiz Ödemiş’in gözde okullarından biri olan Hatipoğlu Mustafa Erdem Ortaokulu, geçmişinde bir hikaye, geleceğinde ise bir vizyon taşıyan bir eğitim kurumudur. Bu okul, Manifaturacılıkla uğraşan saygıdeğer iş adamı Hacı Hatipoğlu Hasan Erdem’in merhum babası Mustafa Erdem’in anısına yaptırmış olduğu bir hayır eseridir.Hacı Hatipoğlu Hasan Erdem’in, İzmir Valiliği’ne sunduğu ve İl İdare Encümeni tarafından uygun bulunan talep doğrultusunda, Devlet-Vatandaş işbirliği çerçevesinde Hatipoğlu Mustafa Erdem İlköğretim Okulu, 1992-1993 öğretim yılında dokuz derslikle kapılarını öğrencilere açmıştır. Bu tarihten itibaren, ilçenin eğitim haritasına önemli bir katkıda bulunan okulumuz, gerek eğitim kalitesi gerekse öğrenci başarılarıyla adından sıkça söz ettirmiştir.

İlkokul binasının yanı sıra, İl Özel İdare tarafından 2002 yılında başlatılan dokuz derslikli ikinci bina inşaatı, 2003 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştır. Bu yeni bina, çağdaş eğitim standartlarına uygun olarak tasarlanmış ve okulumuza modern bir eğitim ortamı sunmuştur.

Hatipoğlu Mustafa Erdem Ortaokulu, 2012-2013 Eğitim Öğretim yılından itibaren 6287 sayılı kanun gereğince eski okul binasıyla “Hatipoğlu Mustafa Erdem Ortaokulu”, yeni okul binasıyla ise “Hatipoğlu Mustafa Erdem İlkokulu” olarak iki ayrı binada, tek bir müdürlük çatısı altında eğitim vermiştir. 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı itibariyle iki ayrı müdürlük olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Hatipoğlu Mustafa Erdem Ortaokulu, ilçemizin geleceğine yön veren bir eğitim kurumu olarak, öğrencilerine sadece bilgi değil, aynı zamanda değerler de kazandırmayı amaçlamaktadır.Bu vesileyle, Hatipoğlu Mustafa Erdem Ortaokulu’nun geçmişi ve geleceğiyle bütünleşen bu eğitim yolculuğunda emeği geçenleri saygıyla anıyor, eğitim camiamıza ve öğrencilerimize başarılar diliyorum.

 

Sevgi ve saygılarımla,

Bülent US

Teknoloji Tasarım Öğretmeni

Hatipoğlu Mustafa Erdem Ortaokulu

Hatipoğlu Mustafa Erdem Ortaokulu: Eğitimin İzinde Geçmişten Geleceğe

Yorumlar kapalı.