Hataylı genç, modellik yarışmasında finale kaldı

Rönesans Model Ajans organizasyonuyla bu yıl 23. kez düzenlenecek Miss&Mr Model of Türkiye’ye Hatay İskenderun'dan katılan 21 yaşındaki Ali Eren Turgut, elemelerden başarıyla geçerek finale yükseldi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlki 2000 yılında yapılan Miss&Mr Model of Türkiye yarışmasının finali 12 Eylül salı akşamı İzmir İstinyeart % 100 Performans Arena’da canlı olarak yayınlanacak. Rönesans Model Ajans organizasyonuyla bu yıl 23. kez düzenlenecek olan yarışmaya Hatay İskenderun’dan katılan 21 yaşındaki Ali Eren Turgut, elemelerden başarıyla geçerek finale kadar yükseldi.

Önümüzdeki hafta birincilerin seçileceği yarışmada olan Turgut, hem yarışmaya katılma sürecini hem de geçtiğimiz aylarda yakalandıkları Kahramanmaraş merkezli deprem anlattı.

‘HAYAT SÜRÜYOR’

1 metre 84 santimetre boyunda olan ve Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde okuyan Ali Eren Turgut, Hatay’dan böyle bir yarışmaya katılan ilk isim olduğunu söyledi.

Modelliği gerçekten yapmak istediği için Miss&Mr Model of Türkiye yarışmasına katıldığını ifade eden Turgut, “Fiziğimi yıllardır modeliğe uygun bir şekilde geliştirmeye çalışıyordum ve hala da geliştiriyorum. Buraya katılma durumum şöyle oldu, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve Hatay’ı da etkileyen depremden sonra İstanbul’a gitmek durumunda kaldım. Üç ay orada yaşadım. Bu süreçte setlere gittim. Radyo, televizyon ve sinema okuduğum için setlerde neler var neler yok diye bir görmek istedim. Oradan Tunahan Taşsürer diye biriyle tanıştım ve o bu yarışmaya katılmış, finalist olmuş biriydi. Bana da katılabileceğimi söyledi. Birkaç isimden daha bunu duyunca onların yönlendirmesiyle, onlarla da güzel iletişim kurarak yarışmaya katıldım. Deprem oldu ama hayatımıza da bir şekilde devam etmemiz gerekiyor. Hayatımı devam ettirebilmek için bu yolu tercih ettim. Bu dönemde eğer birinci olabilirsem Hatay için çok büyük bir moral olabileceğini düşünüyorum. Hatay’ın güzel haberlere ihtiyacı var. Umarım birinci seçilebilirim” dedi.

‘Sevincim kısa sürdü’

Yarışmada finale kaldığında ilk tepkisini anlatan Turgut, “Sevindim tabi ki ama sevinmem kısa sürdü. Çünkü buraya tekrar gelmem gerekiyordu. Tekrar gelebileceğim, kalabileceğim yerleri ayarlamam gerekiyordu. Sevindikten çok kısa bir süre sonra bunları düşünmeye başladım. Çünkü bilmediğim bir yer. Tanıdığımın olmadığı bir yer. Hadi İzmir’e gideyim. Yürüyeyim demekle olmuyor. Uzun uzun bunlarla boğuştuğum için sevincim kısa sürdü” dedi.

MÜCADELEYE DEVAM

Deprem süresince böyle bir yarışmaya katılan Hataylı Ali Eren Turgut, bununla alakalı şunları söyledi: ” Aileden herhangi bir kaybımız olmadı ama mddi anlamda kaybımız çok oldu. Şehrimiz tamamen yok oldu. Şu an da Hatay’da kiralık evde yaşıyoruz. Evimiz yıkıldı çünkü. Çok şükür insanlar hayatla olan mücadelelerini bırakmıyor. Bir şekilde tutunmaya, toparlanmaya çalışıyorlar. Orda yapılan çalışmalar biraz yavaş. Onların hızlanması gerekiyor. Hala Hatay’da kalkmayan enkazlar var. Hala yıkılmayan enkazlar var. Bunların yapılması gerekiyor. Bir çaba var ama hız açısından yoğunlaşılması gerekiyor. Mesela Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde okuyorum. Online eğitime geçti. Çok kötü bir durumdaydı üniversite. Bir ara ona rağmen açılacağı konuşuldu. Neyse ki açılmadı. Çünkü açılsaydı burada yurt olmadığı için böyle bir süreçte kiralık ev bulmaya çalışacaktık. O da bu süreçte çok zor. 30 bin kişilik konut yok Hatay’da. Bu modelik yarışmasında da okulumun online olması biraz olsun iyi oldu. Bu süreçte bu durum bana yardımcı oldu. Dediğim gibi eğer birinci olursam toparlanmaya çalışan Hatay’a büyük bir umut aşılamış olacağımı düşünüyorum. Bu insanlara hayatın hala devam edeceğini tekrardan hatırlamalarına sebep olacaktır”

HABER MERKEZİ

Hataylı genç, modellik yarışmasında finale kaldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir