Advert
Advert

81 ile fidan gönderiliyor

81 ile fidan gönderiliyor
81 ile fidan gönderiliyor Küçük Menderes
test Bu içerik 268 kez okundu.

Torbalı Orman Fidanlığı'nda yetiştirilen fidanlar, gelen talep doğrultusunda 81 ile gönderiliyor. Ülke çapında ağaçlandırma yapılması amacıyla başlatılan projelere destek veren Orman Fidanlığı, son günlerde Şanlıurfa'ya palmiye fidanı sevkiyatı yapıyor.

1959 yılında faaliyetlerine başlayan Torbalı Orman Fidanlığı, kurulduğu ilk günden itibaren bir milyar adetin üzerinde fidan üretimi gerçekleştirdi. 60 hektarlık arazisinde Türkiye'nin en çok fidan üreten fidanlığı konumunda olan Torbalı Orman Fidanlığı, ağaç dikimi için hazırlanan arazilere fidan göndererek ağaçlandırma çalışmalarına destek veriyor. Kurum bünyesinde yetiştirilen fidanlar, ülke genelinde toprakla buluşuyor.

Fidan ihtiyacını karşılıyor

Torbalı Orman Fidanlığı'nda yetiştirilen fidanlarla devlet kurumlarının ve belediyelerin fidan ihtiyaçları karşılanıyor. İlçenin verimli topraklarında yetiştirilen fidanlar, her yıl 81 ile gönderiliyor. Fidan üretim merkezi konumundaki Torbalı Orman Fidanlığı'nda yetiştirilen fidanlar farklı ağaçlandırma sahalarına dikiliyor. Fidan üretim ve sevkiyatının aralıksız devam ettiği kurumda bu hafta içerisinde Şanlıurfa'ya palmiye fidanı sevkiyatı yapılıyor.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Eğitim Sen Ödemiş'ten 24 Kasım açıklaması
Türk Eğitim Sen Ödemiş'ten 24 Kasım açıklaması
24 Kasım'da özel açılış
24 Kasım'da özel açılış