Advert
Advert

Kısacık ömrü hastanelerde geçti

Kısacık ömrü hastanelerde geçti
Kısacık ömrü hastanelerde geçti Küçük Menderes
test Bu içerik 155 kez okundu.

Ayrancılar Mahallesi'nde yaşayan 14 yaşındaki Yunus Emre Temel, yaşıtlarıyla koşup oynayabilmek için ilik ve karaciğer nakli bekliyor. Uzaktan eğitim görerek derslerini takip eden Yunus Emre, büyük umutlarla uygun donörün çıkacağı günü bekliyor

Doğuştan gelen hastalıklar ve organ yetmezlikleri, bireylerin çocukluk yaşlarının hastanelerde geçmesine neden oluyor. Oyun oynayacak zamanlarını hastanelerde tedavi olarak geçirenlerin bir kısmı, gerekli müdahalelerin yapılmasıyla sorunlarından kurtulmayı başarıyor. 14 yaşındaki Yunus Emre Temel de organ nakli yapılarak özlemini duyduğu hayata başlamak için bekliyor.

Yunus Emre Temel, doğduğu günden beri hastanelerde tedavi görüyor. Vodisendromu hastalığı sebebiyle yatalak olan Yunus Emre Temel, yaşıtlarıyla aynı sınıfa olması gerekirken hastalığından dolayı halen üçüncü sınıfta eğitim görüyor. Temel, sendromuna ek olarak ilik ve karaciğer nakli de bekliyor. Yunus Emre Temel'in kendisine uygun donörün bulunmasıyla sağlık sorunlarının büyük bir kısmının düzelerek hayat standardının yükselmesi bekleniyor.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Kısıtlama bu akşam başlıyor
Kısıtlama bu akşam başlıyor