Advert
Advert

Hastanede boş yer kalmadı

Hastanede boş yer kalmadı
Hastanede boş yer kalmadı Küçük Menderes
test Bu içerik 1499 kez okundu.

Koronavirüs salgınındaki vaka artışı nedeniyle Torbalı Devlet Hastanesi'nde yoğun bakım başta olmak üzere bütün servislerde doluluk oranı zirve yaptı. Hastanede bazı sağlık çalışanlarına koronavirüsün bulaştığı öğrenilirken testi pozitif çıkan ise hastalar çevre hastanelere sevk edilmeye başlandı.

İzmir'de koronavirüsün bulaştığı hasta sayısı artışa geçti. Depremde karantinada olan kişilerin de dışarıya çıkmasıyla birlikte tetiklenen hasta artışıyla birlikte tehlike boyutu iki katına çıktı. Koronavirüsün bulaştığı hasta sayısının bir anda artış göstermesi, hastanelerde yoğunluğa yol açtı. İlçede koronavirüsün bulaştığı kişi sayısının artmasıyla Torbalı Devlet Hastanesi'nde kırmızı alarm verildi.

Başka hastanelere naklediliyorlar

Torbalı Devlet Hastanesi'nde koronavirüs salgını sebebiyle sağlık durumu kritik olan hastalar nedeniyle yoğun bakım servisi doldu. Hastanede hizmet veren diğer servislerde de koronavirüs salgını nedeniyle yoğunluk yaşanmaya başladı. Birçok sağlık çalışanının da koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Her gün yaklaşık 400 kişinin koronavirüs testi yaptırmak için geldiği Torbalı Devlet Hastanesi'nde yer olmadığından dolayı hastalar, çevre il ve ilçelerdeki hastanelere nakil yapılıyor.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Kısıtlama bu akşam başlıyor
Kısıtlama bu akşam başlıyor