Advert
Advert

"Bu köprüyü yapacağız"

Küçük Menderes
test Bu içerik 670 kez okundu.

Küçük Menderes Gazetesi'nde ve TV9 İzmir'de defalarca kez dile getirdiğimiz Ödemiş'i Emirli Mahallesi'ne bağlayan ölüm köprüsü hakkında İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü Hikmet Güriş açıklama yaptı.

 

Güriş, "Çatalarmut mevkiinden başlayan ve Beydağ'a kadar uzanan yol, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmaları dahilinde. O köprü ile alakalı daha önce muhtarların herhangi bir başvurusu elimize ulaşmamıştı ancak Büyükşehir yetkilileriyle de konuşulduğunu biliyorum. Bu konuda çalışmalar yapıldığını da biliyorum. Sonrasında biz, Mescitli Mahallesi muhtarımızdan bir yazı aldık. Hatta yaşanan bir kazanın ertesinde bariyerlerin değiştirilmesi gerekiyordu. Hemen değişimini sağladık. Bu konuda hemen bir çalışma başlattık.

 

"Projemizi en kısa zamanda

hayata geçirmek istiyoruz"

 

Biz, Fen İşleri Daire Başkanlığı'na yazımızı yazdık. Bu yazı, Fen İşleri Daire Başkanlığı'ndan Ulaşım Daire Başkanlığı'na geçiyor. Ulaşım Daire Başkanlığı da Devlet Su İşleri'nden (DSİ) olur alıyor. Buraya yapılacak yeni bir köprü çalışması kapsamında DSİ, projelendirme yapıyor. O proje bize sunuluyor. Biz de ona göre yapım süreçlerini başlatıyoruz.

 

Bu köprüyü yapacağız. Kazalara sebebiyet vermemesi açısından o köprünün hemen yapılması lazım. Bizim insanımız o köprüyü biliyor ancak dışarıdan gelen vatandaşlar köprüyü tanımıyor. Aslında o yol çok güzel. İzmir Büyükşehir Belediyesi, oraya sıcak asfalt yaptı ve yol da çok güzelleşti. Dolayısıyla insanlar, o yolu daha çok kullanıyor. Bu yol ve köprü, yıllar önce İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin eline geçmeden önce DSİ ve Köy Hizmetleri'nin elindeydi. Bize geçti. Biz köprüyü yeniden yapmak istiyoruz. Projemizi en kısa zamanda hayata geçirmek istiyoruz" dedi.

 

Ece Köseoğlu

 

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Eğitim Sen Ödemiş'ten 24 Kasım açıklaması
Türk Eğitim Sen Ödemiş'ten 24 Kasım açıklaması
24 Kasım'da özel açılış
24 Kasım'da özel açılış