Advert
Advert

Ödemişli vatandaşlar, sigara içme yasağı uygulamasından hoşnut

Ödemişli vatandaşlar, sigara içme yasağı uygulamasından hoşnut
Ödemişli vatandaşlar, sigara içme yasağı uygulamasından hoşnut Küçük Menderes
test Bu içerik 216 kez okundu.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ve valiliklerce uygulanan sigara içme yasağı, Ödemiş'in belli cadde ve kamusal alanlarında da uygulanmaya başladı.

 

Küçük Menderes Gazetesi ve TV9 İzmir ekibi olarak Ödemişli vatandaşlara henüz gelen yasağı sorduk. Vatandaşlar, "Ben sigara kullanmıyorum. Çok güzel bir uygulama oldu. Hep devam etmesini temenni ediyorum.", "Sigara içmek kötü bir şey, içilmesin. Rahatsızlık verici bir şey, sigara içmeyen insanlara da kokusu siniyor. Çoluğumuza çocuğumuza da zarar veriyor. Bundan sonra hiç içilmesin.", "Çok güzel bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Ben, ömrümde hiç sigara içmedim. Dışarıda da maruz kalmaktan rahatsız oluyordum. Bence bu uygulama, koronavirüs geçse dahi devam etmeli.",

 

"Ben sigara içiyorum diye diğer insanlar

buna maruz kalmak zorunda değil"

 

 

"Ben, sigara kullanıyorum ancak uygulamayı beğendim. Ben içiyorum diye içmeyen insanlar sigara dumanına maruz kalmak zorunda değil.", "Bu uygulama çok güzel oldu. Özellikle sigara içmeyen insanlar için çok rahatsızlık verici, ben de sigara içmeme karşın böyle düşünüyorum.", "Hayatımızda pandemi ilan edilmiş salgın bir hastalık var. Dışarıda sigara içmek adına maskemizi çıkarmak zorunda kalıyoruz, sigara içerken nefes üflemiş oluyoruz. Bu da ekstradan bir tehlike arz ediyor. Şu an için güzel bir uygulama olduğu kanaatindeyim. Öte yandan kalabalık caddelerde elinde sigarayla yürümek zaten tuhaf karşılanıyor ancak koronavirüsün etkileri geçtikten sonra da uygulama devam etsin istemem.", "Uygulama güzel, ben sigara içiyorum diye diğer insanlar buna maruz kalmak zorunda değil" ifadelerini kullandı.

 

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Kısıtlama bu akşam başlıyor
Kısıtlama bu akşam başlıyor