Advert
Advert

Ağır hasarlı belediye binası yıkıldı

Ağır hasarlı belediye binası yıkıldı
Ağır hasarlı belediye binası yıkıldı Küçük Menderes
test Bu içerik 501 kez okundu.

İzmir'de 30 Ekim'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde ağır hasar gören ve sonrasında boşaltılan Torbalı Belediyesi binasında yıkım çalışmaları gerçekleştirildi.

Seferihisar ilçesi açıklarında 30 Ekim'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde 115 kişi hayatını kaybetmiş, 1034 kişi ise yaralanmıştı. 1989 yılından itibaren hizmet vermeye başlayan, günümüzde 140 kişinin çalıştığı Torbalı Belediyesi binası da depremden ağır hasar görmüş ve boşaltılmış, tüm hizmet birimleri kültür merkezine taşınmıştı. İzmir'de yıkıma neden olan depremde birçok bina hasar görmüş ve binaların kontrollü bir şekilde yıkım çalışmaları, yapılan kontrollerin ardından başlamıştı. Ağır hasarlı durumdaki Torbalı Belediyesi binasında da kontrollü bir şekilde yıkım çalışmalarına geçildi.

Torbalı Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yakupoğlu, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan gelen ekipler, hasar gören binamızda inceleme yaptı. İnceleme sonucunda binanın 'Ağır Hasarlı' olduğunu rapor etti. Biz de bu binada hizmet veremeyeceğimiz için tüm faaliyet ve çalışmalarımızı Belediye Kültür Merkezi'ne taşıdık. Ağır hasar gören binamızın yıkım çalışmalarını başlattık. Yıkım çalışmalarını tamamladıktan sonra moloz temizleme işlemine başlayacağız" şeklinde konuştu.

Onur Karagöz

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Tüm öğretmenlerimize kutlu olsun"
Başkan Halis'ten 24 Kasım mesajı
Başkan Halis'ten 24 Kasım mesajı