Advert
Advert

Çiftçilerin beklediği yol öz kaynaklarla tamamlandı

Çiftçilerin beklediği yol öz kaynaklarla tamamlandı
Çiftçilerin beklediği yol öz kaynaklarla tamamlandı Küçük Menderes
test Bu içerik 437 kez okundu.

Selçuk Belediyesi, Havutçulu Mahallesi'ne bağlı Dervent mevkisindeki yol çalışmasını öz kaynaklarıyla tamamladı. Özellikle çiftçiler açısından büyük önem arz eden yolda tamamlanan çalışmaları inceleyen Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, belediye çalışanlarına teşekkür etti.

Havutçulu Mahallesi Dervent mevkisinde uzun yıllardır yapılması talep edilen 1600 metrekarelik arazi yolunun demir yolu alt geçidi menfezi ile birleştiği noktada kış aylarında yağışlar sebebiyle çiftçiler tarlalarına ulaşmakta sıkıntı yaşıyorlardı. Tarımsal verimliliği olumsuz etkileyen durum, tamamlanan yol çalışması ile ortadan kaldırıldı. Ayrıca yolda gerek borulama, gerekse şarapneller düzeltilerek yağmur suyunun da menfezde toplanmayacak şekilde dereye akmasını da sağlandı.

Konu hakkında konuşan Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, "Uzun yılların talebiydi; imkanlar kısıtlı, yol sorunlu idi. Havutçulu mahallemizin Dervent mevkiindeki çalışma, ekibimizin özverisiyle ve çalışkanlığı ile sonlandı. Birlikte başaramayacağımız iş yok, bir kez daha anladık. Birbirimize güvenerek yol almayı öğrendik, farkındayız" ifadelerini kullandı.

Onur Karagöz

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş ve Kiraz'daki projeler 2021'de bitecek
Ödemiş ve Kiraz'daki projeler 2021'de bitecek
Pazarlarda sadece gıda satılacak
Pazarlarda sadece gıda satılacak