Advert
Advert

"Gecikmiş adalet, adalet değildir"

Küçük Menderes
test Bu içerik 1149 kez okundu.

Şehit Eğitimci Ayhan Kökmen'in üç senedir süren davasının 14. duruşması, dün Ödemiş Adliyesi'nde görüldü.

Çok sayıda eğitimcinin Ödemiş Adliyesi'ne gelerek yer aldığı duruşmaya Eğitim Bir Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Ali Kaya da katıldı. Kaya, "Ayhan Hocamız, haksız yere görevi başında şehit edildi. Üç yıl oldu. Adaletin bir önce tecelli etmesini istiyoruz. Gecikmiş adalet, adalet değildir. Suçluların hak ettiği cezayı almalarını ve bu tür olaylarla alakalı önleyici tedbirlerin alınmasını istiyoruz.

Olay, vahim bir olay. Süreç, yakınları tarafından takip ediliyor. Biz de takip ediyoruz. Hepimiz, bu olaydan dolayı çok üzüldük. Umarım ki bu son olsun. Bir daha Ayhan Hocalarımızı böyle şehit vermeyiz. Burada bu olayı azmettiren ve yapan kimse hak ettikleri cezayı almalılar.

Öte yandan bu olaydan bir takım dersler çıkarılmalı. Okullarda gerekli rehabilitasyon çalışmaları yapılmalı. Okullardaki güvenlik önlemleri sıkılaştırılmalı. Çocuk eline silahı alıyor, kapıdan elini kolunu sallaya sallaya içeri giriyor. Böyle şey olmaz. Bir eğitim kurumuna böyle girilememeli. Eğitim kurumlarında en azından bir tane güvenlik görevlisi olmalı. Görevi başında şehit edilen arkadaşlarımıza şehitlik mertebesinin de verilmesi gerekir. Ayhan Hocamıza şehitlik mertebesinin verilmesi adına pek çok girişimde bulunduk ancak bu, yasal mevzuata takılıyor. İlla bir terör saldırısının olması da gerekmiyor. Üstelik bu da farklı boyutta bir terör saldırısı. Bu da böyle değerlendirilerek kişilere özlük hakkı tanınmalı" şeklinde konuştu.

Duruşma, 7 Aralık Pazartesi günü saat 10.00'a ertelendi.

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş ve Kiraz'daki projeler 2021'de bitecek
Ödemiş ve Kiraz'daki projeler 2021'de bitecek
Pazarlarda sadece gıda satılacak
Pazarlarda sadece gıda satılacak