Advert
Advert

Deprem, vaka artışını tetikledi

Deprem, vaka artışını tetikledi
Deprem, vaka artışını tetikledi Küçük Menderes
test Bu içerik 586 kez okundu.

Torbalı'da koronavirüsün bulaştığı kişi sayısı, deprem sonrasında arttı. 6.6 şiddetindeki depremin ardından evlerinde karantinada olan hastaların dışarıya çıkmasıyla virüsün yayılma hızı katlandı.

Açıklanan verilere göre ülke genelinde koronavirüs salgınında genel bir artış olduğu gözlemleniyor. Günlük vaka sayısının 2000 kişinin üzerine çıktığı belirtilirken Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, en fazla risk grubunda yer alan iller için uyarılarda bulunarak koronavirüs salgını konusunda dikkat olunması gerektiğini vurguluyor. Sağlık çalışanları ve ilgili kurumların koronavirüse karşı amansız mücadelesi devam ederken İzmir'deki vaka sayısındaki artışı depremler tetikledi.

İzmir’de son yüz yılda gerçekleşen en şiddetli depremin ardından ilçedeki herkes, ev ve iş yerlerinden dışarıya çıktı. Koronavirüs testi pozitif çıkan ve evlerinde karantinada olan kişiler de can havliyle kendilerini dışarıya attı. Saatlerce evlerine giremeyen koronavirüs hastaları, çevresinde bekleyenlere hastalık bulaştırdı. Enkaz altında kalma korkusuyla dışarıda beklemek zorunda kalanlara karantinadaki hastaların da eklenmesiyle vaka sayıları tavan yaptı.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Eğitim Sen Ödemiş'ten 24 Kasım açıklaması
Türk Eğitim Sen Ödemiş'ten 24 Kasım açıklaması
24 Kasım'da özel açılış
24 Kasım'da özel açılış