Advert
Advert

Avrasya Maratonu'na Torbalı damgası

Avrasya Maratonu'na Torbalı damgası
Avrasya Maratonu'na Torbalı damgası Küçük Menderes
test Bu içerik 164 kez okundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından organize edilen ve bu yıl N Kolay'ın isim sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Maratonu erkekler kategorisinde Torbalı Belediyesi'ni temsilen üç ayrı sporcu yarıştı. Daha önce Torbalı'yı çeşitli organizasyonlarda temsil eden Tuncay Saraç, Mehmet Çiçek ve Özay Atasoy, dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olan Avrasya Maratonu'nda ilk 100’e girerek ilçeyi bir kez daha gururlandırdı. Aldıkları madalyalarla Torbalı Belediye Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Serkan Tekin'i ziyaret eden sporcular, kendilerine destek olan Torbalı Belediyesi'ne teşekkür etti.

Başarılı sonuçlar

"Dünyanın kıtalararası koşulan tek maratonu" unvanını taşıyan ve Dünya Atletizm Birliği tarafından "altın kategori"de gösterilen maraton, 42. kez gerçekleşti.Maratonda salgına dair tüm etkinlik tedbirleri alınıp yüksek hijyen standartları ve sosyal mesafe kuralına dikkat edilerek 4000 kişilik kısıtlı kontenjanla parkura çıkıldı. Bu parkurda yer alan ve Torbalı Belediyesi'ni temsilen koşan Tuncay Saraç 3 saat 14 dakikalık performansla koşuyu 32., Mehmet Çiçek 3 saat 17 dakikalık performansla koşuyu 33., Özay Atasoy ise 4 saat 15 dakikalık performansla 80. sırada tamamladı.

"Sporun ve sporcunun destekçisiyiz"

Aralarında dünyanın dört bir yanından gelen profesyonel atletlerin de olduğu parkurda 4000 kişi arasından bu sonuçların alınmasının kendilerini gururlandırdığını ifade eden Torbalı Belediye Başkan Yardımcısı ve de Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Serkan Tekin, "Torbalı'dan üç genç arkadaşımız, Avrasya Maratonu'nda koştu. 4000 sporcu arasından bu üç arkadaşımızın ikisi ilk 50'ye, biri de ilk 100'e girme başarısı gösterdi. Bu başarılar, bizi de gururlandırdı. Torbalı Belediyesi olarak her zaman sporun ve sporcunun yanındayız" ifadelerini kullandı.

 

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Eğitim Sen Ödemiş'ten 24 Kasım açıklaması
Türk Eğitim Sen Ödemiş'ten 24 Kasım açıklaması
24 Kasım'da özel açılış
24 Kasım'da özel açılış