Advert
Advert

O kısıtlamalar İzmir'e de geldi

O kısıtlamalar İzmir'e de geldi
O kısıtlamalar İzmir'e de geldi Küçük Menderes
test Bu içerik 339 kez okundu.

Geçtiğimiz günlerde başkent Ankara ve ardından İstanbul Valiliği'nce yapılan açıklamalar kapsamında belirtilen cadde ve sokaklarda sigara içme yasağı ve hemen akabinde ise 65 yaş ve üstü vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlaması getirilmişti.

 

Bu kısıtlamaların ardından İzmir'de de belirlenen cadde ve sokaklarda sigara içme yasağının yanı sıra 65 yaş ve üstü vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Ödemiş'te yürürken sigara, tütün ve tütün mamullerinin tüketilmesinin yasaklandığı caddeler; Saraçoğlu, Hürriyet ve Gazi caddeleri olarak belirlendi.

 

Altı saat boyunca çıkabilecekler

 

Öte yandan yapılacak işlemler için sıraya girilecek alanlar olan banka, PTT, şehir içi toplu taşıma araç durakları, ATM'ler, fatura ödeme gibi yerler ve pazar alanlarında da sigara, tütün ve tütün mamullerinin tüketilmesinin yasaklandı. 65 yaş ve üstü vatandaşlar ise sokağa yalnızca 10.00 ile 16.00 saatleri arasında çıkabilecek.

 

65 yaş ve üstü vatandaşlardan kamu görevinin niteliği mevcut durumun aciliyeti ve kamu hizmetlerinin sürekliliğinin sağlanmasında hizmetine ihtiyaç duyulacak başta doktorlar, sağlık çalışanları, eczacılar, seçimle iş başına gelmiş kamu görevlileri, sosyal hizmet kuruluşları görevlileri, işletme sahibi, esnaf, tüccar, sanayici, çiftçi, serbest meslek sahipleri ile çalışanlardan durumlarını aktif sigortalılıklarını gösteren SGK Hizmet Belgesi, vergi kaydı, şirket yetki belgesi, oda veya birlik kimliğinden biriyle belgeleyenler ile meslek oda başkanları bu kısıtlamadan muaf tutulacak.

 

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önce köpeğe, sonra duvara çarptı
Önce köpeğe, sonra duvara çarptı
"Bir hafta daha tezgah açmazsa çoğu borçlarını ödeyemez"