Advert
Advert

Köy evleri kıymete bindi

Köy evleri kıymete bindi
Köy evleri kıymete bindi Küçük Menderes
test Bu içerik 211 kez okundu.

Depremlere apartmanlarda yakalanarak sarsıntıların korkusunu üzerinden atamayanlar, köylere gelerek tek katlı müstakil kiralık evler arar hale geldi. Deprem tehlikesi geçinceye kadar apartman dairelerindeki evlerine girmek istemeyenler, Torbalı ilçe merkezine yakın olan Özbey, Yeniköy, Çapak, Çaybaşı, Subaşı ve Pamukyazı mahallelerini tercih etti. Mahalle muhtarlarına gelerek kiralık ev soranların sayısının fazla olduğu öğrenildi. Köylerdeki kiralık evlerin aylık ücretlerinin ise maksimum 500 liraya kadar çıktığı tespit edildi.

Köylerden kiralık ev arayan Talip Koçyiğit, "Depreme evimizin olduğu apartman dairesinde yakalandık. Apartmanlarda depremden kaçma gibi bir şansımız yok. 6.6 şiddetindeki depremin korkusu bize yetti. O yüzden köylerden ev bakıyoruz ancak pek kiralık ev yok" dedi.

Öte yandan ilçedeki tek katlı bahçeli evlerin kiralanması ve satın alınması yönünde talebin arttığı kaydedildi. Özbey Mahallesi Muhtarı Şemsettin Kanza, "Köylerde genellikle insanların aileden kalma eski evleri var. Bu evlere hafta sonları gelip gidenler oluyor. O yüzden kimse kiraya vermek istemiyor. Bizim mahallemize de gelerek kiralık ev soran aileler var" dedi.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş ve Kiraz'daki projeler 2021'de bitecek
Ödemiş ve Kiraz'daki projeler 2021'de bitecek
Pazarlarda sadece gıda satılacak
Pazarlarda sadece gıda satılacak