Advert
Advert

Geleceğe nefes oldular

Geleceğe nefes oldular
Geleceğe nefes oldular Küçük Menderes
test Bu içerik 103 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "11 Kasım Ağaçlandırma Seferberliği" nedeniyle yayımladığı genelgede Türkiye'nin 78 milyon hektarlık alanıyla ekolojik bakımdan zengin bir çeşitliliğe sahip olduğunu belirtti.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, genelgede 11 Kasım'ı "Milli Ağaçlandırma Günü" olarak ilan etti. "Geleceğe Nefes Ol" projesi kapsamında başlatılan ağaç dikim seferberliğinde 2019 yılında saat 11.11'de 81 ilde eş zamanlı 11 milyon fidan dikilerek rekor kırıldı. Milli Ağaçlandırma Günü'nün kutlandığı ikinci yılda da ağaç dikimi gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak ve toplumda çevre konusunda ki farkındalığı artırmak amacı ile 7'den 77'ye toplumun bütün kesimlerinden vatandaşların katkılarıyla ilçedeki Yoğurtçular bölgesinde 160 dönümlük araziye geçen sene 26 bin ağaç dikimi yapıldı. Milli Ağaçlandırma Günü etkinliği, koronavirüs salgını sebebiyle sade bir etkinlikle kutlandı.

Okul bahçesine ağaç dikildi

Torbalı Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleştirilen ağaç dikme etkinliğine Torbalı Orman İşletme Şefi Emrah Boz, Torbalı Orman İşletme Dağtekke Şefi Hüseyin Ali Ergül, Torbalı Orman Fidanlık Müdürü Hasan Özşahin,Torbalı İlçe Emniyet Müdürü Muhittin Murat Yener, Torbalı İlçe Jandarma Karakol Komutanı Binbaşı Emre Balci,Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, Torbalı İlçe Müftüsü Hakan Türe, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Veli Kaçar, AK Parti İlçe Başkanı Selman Günaydın katıldı.

Torbalı Orman İşletme Şefi Emrah Boz, yaptığı konuşmada, "Geleceğe Nefes Ol kampanyasıyla bu yıl 11 Kasım saat 11.11'de 81 il ve 922 ilçede aynı anda ağaç dikimi yapıldı. Proje kapsamında bu yıl ilk defa Azerbaycan, Bosna Hersek, Malta, Kosova, Senegal, Kazakistan ve Ukrayna'nın da aralarında bulunduğu yaklaşık 30 ülkenin katıldığı Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 83 milyon fidan toprakla buluştu" dedi. Etkinliğe katılan isimler, okul bahçesindeki arazide sosyal mesafeye dikkat ederek ağaç dikimi yaptı. Okul bahçesine 1000 adet aşılı mavi servi dikildi.

 

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Kısıtlama bu akşam başlıyor
Kısıtlama bu akşam başlıyor