Advert
Advert

Heykel sözünü tuttu

Heykel sözünü tuttu
Heykel sözünü tuttu Küçük Menderes
test Bu içerik 292 kez okundu.

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, yerel seçimden önce Gökçealan'a verdiği Atatürk heykeli sözünü tuttu. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün hatırasına yakışan heykelin açılışını Başkan Sengel, "Her biri Atatürk'ün fikirlerini sonsuza kadar yaşatacak" dediği çocuklarla birlikte yaptı.

 

Atatürk, ölümünün 82. yılında tüm Türkiye'de olduğu gibi Selçuk'ta da saygı ve özlemle anıldı. Gökçealanlılar ise bu yıl 10 Kasım'da köylerinin meydanlarında açılışı yapılan Atatürk heykelinin gururunu da yaşadılar. Gökçealan’da gerçekleşen Atatürk heykeli açılışında saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Köy Akademileri öğrencilerinden Nehiray Üretmen bir şiir okudu. 
 

Seçimlerden önce söz vermişti

 

Gökçealan'lılara verdiği sözü tutmanın gururunu yaşadığını belirten Başkan Sengel, "Bu köyde Mart 2019'da bir söz vermiştim. Demiştim ki; 'Gökçealan'ın girişine öyle bir heykel dikeceğiz ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e duyduğumuz saygıyı Gökçealan'dan herkese göstereceğiz çünkü Gökçealan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ilke ve devrimlerine olan bağlılığını ve Cumhuriyetçi tavrını her daim göstermiştir" dedi.

 

Atatürk heykelinin üzerinde yazan "Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir" sözünün altını çizen Başkan Sengel, "Biraz önce Nehiray'ın okuduğu şiirdeki gibi Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan her çocuk, Ata'mızın ışığıdır. Biz burada pırıl pırıl çocuklar görüyoruz. Bütün çocuklar, Atatürk'ün fikirlerinin ışığında Türkiye Cumhuriyeti'ni çok daha iyi yerlere getirecekler. Atatürk'ün duygularını anlayan, hisseden ve bundan sonra da her zaman yaşatacak olan çocuklarla birlikte bu heykeli açacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 82. ölüm yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal  Atatürk'ü bir kez daha en derin şükranlarımızla, minnetle ve saygıyla anıyoruz" şeklinde konuştu. 

 

Okula fotoğraf hediyesi

 

Başkan Sengel, konuşmasının ardından çocuklarla birlikte Atatürk heykelinin açılışını yaptı. Gökçealan Mahalle Muhtarı Nazmi Tabak ve Gökçealanlılar, mahallelerine kazandırılan Atatürk heykeli için Başkan Sengel'e teşekkür ederek köyleri adına sevinç ve gurur duyduklarını belirttiler. 

 

Heykel açılışının ardından Başkan Sengel, 10 Kasım sebebiyle Selçuk'taki tüm okullara hediye edilen Atatürk'ün çocuklar ve gençlerle olan fotoğrafını Gökçealan Okulu'ndaki ziyaretinde de okul yöneticilerine hediye etti. 

 

Onur Karagöz

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Tüm öğretmenlerimize kutlu olsun"
Başkan Halis'ten 24 Kasım mesajı
Başkan Halis'ten 24 Kasım mesajı