Advert
Advert

30 ilçede fidanlar toprakla buluştu

30 ilçede fidanlar toprakla buluştu
30 ilçede fidanlar toprakla buluştu Küçük Menderes
test Bu içerik 339 kez okundu.

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Bayramı tüm yurtta olduğu gibi İzmir il merkezi ve bağlı ilçelerinde toplam 30 noktada 20 bin adet fidanın aynı anda toprakla buluşmasıyla kutlandı. Etkinlik kapsamında Ödemiş'te Bademli Kervan Yaylası Erozyon Sahası, Kiraz'da Ören Suni Tensil, Beydağ'da Beydağ Barajı Havzası, Tire'de Halkapınar Suni Tensil, Bayındır'da Kızılkeçili Mahallesi Yanık mevkii, Torbalı'da Dağtekke ve Selçuk'ta Şirince Suni Tensil sahalarında dikim gerçekleştirildi.

Dün Bornova-Yakaköy sırtlarında saat 11.11'de gerçekleşen fidan dikim etkinliği öncesi konuşan İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince, geçtiğimiz haftalarda İzmir'de meydana gelen depremde hayatlarını kaybedenleri rahmetle ve saygıyla anarak sözlerine başladı. Bölge Müdürü Zafer Derince, geçen yıl büyük bir coşkuyla kutladıkları 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Bayramı'nı bu yıl büyük bir hüzün ile gerçekleştirdiklerini, İzmir ilinde saat 11:11 de toplam 30 noktada 20 bin fidan dikeceklerini ve bu fidanlarla gelecek kuşaklara nefes olacaklarını söyledi.

İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Bayramı'nı bu yıl sadece 81 ilimizle birlikte değil, toplam 30 ülke ile birlikte kutladıklarını da sözlerine ekledi. Orman Bölge Müdürü Zafer Derince'nin konuşmasının ardından başta Orman Bölge Müdürü ve eşi olmak üzere tüm İzmir Orman Bölge Müdürlüğü çalışanları, eşleri ve çocukları ile birlikte saat 11.11'de Yakaköy sırtlarında bin fidanı toprakla buluşturdular.​

Şazenuş Keskin

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önce köpeğe, sonra duvara çarptı
Önce köpeğe, sonra duvara çarptı
"Bir hafta daha tezgah açmazsa çoğu borçlarını ödeyemez"