Advert
Advert

Otobanda can pazarı

Otobanda can pazarı
Otobanda can pazarı Küçük Menderes
test Bu içerik 547 kez okundu.

Araçlarda hiç beklenmedik anlarda teknik arızalar meydana gelebiliyor. Araçlarda arıza belirtilerine rastlanmadan belirli aralıklarla servis kontrollerinden geçirilmesi her fırsatta tavsiye ediliyor. Bakımları ve kontrolleri düzenli olarak yapılmayan araçlar, sürücülere zor anlar yaşatıyor. Bütün eksiklikleri giderilmesine rağmen genellikle elektronik arızalar nedeniyle araçlarda yangın çıkıyor.

Otomobil tamircileri, araçlarda çıkan yangıların genellikle elektronik aksamlardan başladığını ve diğer kısımlara yayıldığını ifade ediyor. Araç yangınlarının ise genellikle elektronik donanımı fazla olan yeni model araçlarda çıktığı belirtiliyor. Seyir halinde giden araçlarda çıkan yangılarda sürücü ve yolcular zamana karşı yarışarak alevlerin sardığı araçlardan çıkmaya çalışıyor.

Torbalı’da araç yangınıyla ilgili son ihbar, pazartesi akşam saatlerinde Torbalı otoban girişinden geldi. Otobanın çıkış noktasına ilerleyen aracın motor kısmından dumanlar yükselmeye başladı. Araç sürücüsü dumanları zamanın da fark ederek arabayı emniyet şeridine çekti. Sürücü ve yoldan geçen diğer sürücüler, yangın tüpleriyle alevlere müdahale etti. Yapılan müdahalelerin yetersiz kalmasıyla alevler aracı sardı. İhbar üzerine itfaiye ekipleri, olay yerine gelerek yangına müdahale etti. Araç içerisindekilerin dışarıya çıkmayı başarmasıyla olası bir facianın önüne geçildi. Soğutma çalışmalarının yapıldığı araç kullanılamaz hale geldi. Yangının çıkış nedeni ise bilinmiyor.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Kısıtlama bu akşam başlıyor
Kısıtlama bu akşam başlıyor