Advert
Advert

Sorunlu yolda yine kaza

Sorunlu yolda yine kaza
Sorunlu yolda yine kaza Küçük Menderes
test Bu içerik 528 kez okundu.

Torbalı'daki köylerden merkez mahallelere her geçen yıl göç oranı artıyor. Köylerde tarım ve hayvancılığın dışında iş bulamayanlar, fabrikalarda veya hizmet sektöründe çalışmak için şehir merkezine taşınıyor. Mesai saatlerinde köylerden fabrikalara çalışmak için binlerce kişi gelirken akşam saatlerinde ise eğlence mekanlarına birçok kişi gelmeye başladı. Araç trafiğinin hızlanmasıyla köy yollarına ulaşımın sağlandığı yollardaki sorunlar yeniden gündeme geldi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Torbalı Belediyesi'nin köy yollarında başlattıkları yenileme çalışmasıyla kırsal kesimde bozuk yol kalmadı. Yeni yapılan yollarda traktör, kamyonet ve diğer araçların geçişi için sorunsuz bir hale getirildi. Yollardaki bozulma ve çökmelerle ilgili sıkıntılar biterken aydınlatma, uyarı levhası, bariyer eksikliği başta olmak üzere yapısal yetersizlikler artan araç trafiği konusunda yetersiz kaldı.

Direksiyon hakimiyetini kaybetti

Ahmetli, Özbey, Yeniköy, Sağlık ve Kaplancık mahallelerine giden en önemli geçiş güzergahı olan Doğan Bursalıoğlu Caddesi'nde aydınlatma ile bariyer olmamasından dolayı meydana gelen trafik kazalarına bir yenisi daha eklendi. Akşam saatlerinde meydana gelen trafik kazasında aydınlatmanın yetersiz olduğu kavşakta araç sürücüsü, direksiyon hakimiyetini kaybetti. Yoldan geçen diğer araçlara çarpmamak için manevra yapan sürücü, dere yatağına uçtu. Kazayı gören diğer araç sürücüleri, kaza yapan araç sürücüsünü araçtan çıkarttı. Sürücünün hafif bir şekilde yaralandığı öğrenildi.  

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önce köpeğe, sonra duvara çarptı
Önce köpeğe, sonra duvara çarptı
"Bir hafta daha tezgah açmazsa çoğu borçlarını ödeyemez"