Advert
Advert

Torbalı Esnaf Odası yeni yerinde

Torbalı Esnaf Odası yeni yerinde
Torbalı Esnaf Odası yeni yerinde Küçük Menderes
test Bu içerik 131 kez okundu.

30 Ekim'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem sonrasında Torbalı'daki herhangi bir binada göçme meydana gelmedi. Depremin ardından duvarlarında ve kolonlarında çatlaklar olan yapılarda incelemeler başlatıldı. Sarsıntılarla zarar gören ve yıkılma riski taşıyan yapılar belirlenerek tahliye kararı verildi. Tahliye edilen binaların yıkımına önümüzdeki günlerde başlanması beklenirken birçok iş yeri ve sivil toplum kuruluşu, mecburi olarak taşınmak zorunda kaldı. Kazım Dirik Caddesi üzerinde altı katlı binanın üçüncü katında bulunan Torbalı Esnaf ve Sanatkarlar Odası da deprem nedeniyle adres değişikliğine gitti.

İşlemler yapılabiliyor

Altı katlı binanın kolonlarının zarar görmesinin ardından yapıdaki herkesin acil olarak taşınması istendi. Torbalı Esnaf ve Sanatkarlar Odası da hazırlıklarını kısa sürede bitirerek eski yerinin tam karşısında yer alan 4581 Sokak'taki Mehmet Çınarel İş Merkezi'nin zemin katına taşındı. Torbalı Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın yeni çalışma ofisinde tadilat devam ederken üyelerin işlemlerinin devam etmesi amacıyla temel birimler hizmete açıldı.

Torbalı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halil Gülcü, yeni adreslerinde çalışmalarının devam ettiğine değinerek, "Depremin ardından en hızlı şekilde binayı boşalttık. Yeni yerimizi eski ofisimize çok yakın ve yürüme mesafesinde seçtik. 4581 Sokak'ta zemin katta odamız için güzel bir ofis kiraladık. Üyelerimizin odayla ilgili işlemlerinde herhangi bir sorun yaşamamaları amacıyla ofisimizi işler hale getirdik. Odanın diğer bölümlerinde ise tadilat halen devam ediyor. Yapılması gereken işler var. Bunları da kısa sürede bitirerek Torbalı Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın çehresini değiştireceğiz" diye konuştu.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Tüm öğretmenlerimize kutlu olsun"
Başkan Halis'ten 24 Kasım mesajı
Başkan Halis'ten 24 Kasım mesajı