Advert
Advert

Yeni adresleri belli oldu

Yeni adresleri belli oldu
Yeni adresleri belli oldu Küçük Menderes
test Bu içerik 497 kez okundu.

İzmir genelinde yıkım ve paniğe neden olan 6.6 büyüklüğündeki deprem, Torbalı'da can kaybına sebep olmasa da maddi kayıplara neden oldu. 45'e yakın bina veya dairede hasar meydana geldi. Ekipler, depremde zarar gören yapılarda incelemelerine devam ederken depremde ağır zarar gören Torbalı Belediyesi boşaltılmaya başlandı. Belediye Kültür Merkezi'nde hizmet vermeye devam edecek olan Torbalı Belediyesi'nin taşınma işlemleri devam ederken kolonları zarar gören bir binanın daha boşaltılmasına karar verildi.

Yeni yerlerinde hizmet verecekler

İzmir'de meydana gelen Richter ölçeğine göre 6.6 büyüklüğündeki depremde 17 bina yıkılırken yüzlerce binada ağır hasar oluştu. Depremde ağır hasar oluşan binalardan biri de Torbalı Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Milliyetçi Hareket Partisi Torbalı İlçe Başkanlığı'nin dairelerinin yer aldığı altı katlı bina oldu. Depremin ardından yapılan incelemelerde binanın kolon ve kirişleri ile duvarlarında çatlaklar meydana geldiği belirlendi. Oda başkanlığı, hemen harekete geçerek odayı karşı binaya taşıma kararı aldı. Çalışmalarını sürdüren Torbalı Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın kısa süre içerisinde tam teşekküllü olarak hizmet vermeye başlayacağı ifade edildi.

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığı'nın ise Kazım Dirik Caddesi'nde yer alan dört katlı binanın en üst katına taşınacağı belirtildi. İlçe Başkanı Veli Kaçar, partinin yeni yerine ilerleyen günlerde taşınacaklarını açıklayarak taşınma işlemlerinin başladığını belirtti. Torbalı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halil Gülcü ise yeni yerleriyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Odamızın yıllardır kullandığı bina, depremde büyük zarar gördü. Odamız, faaliyetlerine eski binamızın tam karşısında yer alan yeni apartman dairesinde devam edecek" dedi.

Öte yandan yapının zemin katında yer alan marketin ve diğer işletmelerin de binadan taşınmak amacıyla hazırlandıkları öğrenildi.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Kısıtlama bu akşam başlıyor
Kısıtlama bu akşam başlıyor